Modnie jest być MAMĄ

Modnie jest być MAMĄ

Baby boom w polskim wydaniu, czyli jak fajnie przeżyć czas oczekiwania na narodziny maluszka.

Wiosna i lato to czas, kiedy kobiety odsłaniają brzuszki. Można więc zauważyć wysyp zwłaszcza tych ciążowych. W kinie, na ulicy, w kawiarni – wszędzie jest ich coraz więcej. Kobiety wreszcie chętniej zaczęły zachodzić w ciążę. Już nie tylko trzydziestoparolatki, które do tej pory skupiały się na karierze, stają się mamami, ale coraz częściej także młodsze kobiety.

Skąd te zmiany? Otóż wokół macierzyństwa panuje coraz lepszy klimat. Różne instytucje, sklepy, centra handlowe, kina, restauracje stwarzają kobietom z dziećmi szereg udogodnień – kącik do przewinięcia i nakarmienia malucha, czy specjalne seanse w kinie dla rodziców z dziećmi. Ponadto działa mnóstwo fundacji, klubów dla mam, grup wsparcia, gdzie przyszłe i obecne mamy mogą szukać pomocy. Jak grzyby po deszczu powstają kluby malucha, prywatne przedszkola, które przyjmują już dwuletnie dzieci. Zakładane są szkoły rodzenia, organizowane warsztaty dla rodziców i dzieci, jednym słowem lawina udogodnień, wsparcia, wiedzy i informacji zalewa dziś młodych rodziców. Nie wspominając już o Internecie, który zasypuje nas nowymi portalami o tematyce ciążowej i o macierzyństwie. Do naszego kraju napływają również nowe produkty z serii „ułatwiaczy życia” i „uprzyjemniaczy czasu”, które do tej pory dostępne były tylko dla mam w USA, czy w Zachodniej Europie. Dziś także polskie mamy mogą umilić sobie macierzyństwo przeróżnymi gadżetami, dostępnymi w licznych sklepach internetowych. Jak więc w takich okolicznościach nie zostać mamą?

Ponieważ otoczenie staje się coraz bardziej przyjazne mamom z brzuszkiem, więc również one stają się bardziej swobodne. Kobiety w ciąży uciekają dzisiaj od stereotypu Matki Polski Umęczonej, stają się odważnymi, zadbanymi mamami. Nie przykrywają już swoich brzuszków bezkształtnymi workami, lecz seksownymi ciążowymi sukienkami. I co najważniejsze – przestają słuchać „dobrych rad” babć i do lamusa odkładają stare wierzenia i zabobony ciążowe. Chętnie szykują wyprawkę dla malucha, niekiedy już w momencie ujrzenia dwóch kresek na teście ciążowym i… kochają nowinki. Jedną z nich jest coraz chętniej przyjmowany w Polsce zwyczaj Baby Shower, czyli organizowania specjalnego przyjęcia dla przyszłej mamy w gronie najbliższych przyjaciółek. Nowoczesne obrzędy (już nie zabobony), świetna zabawa, kolorowe baloniki i dziecięce dekoracje, piosenki, gry, zabawy i rytuały – to sposób, w jaki kobieta w ciąży może i chce świętować swój odmienny stan.

Przyjęcie brzuszkowe ma dać przyszłej mamie chwilę relaksu, wytchnienia przed trudami porodu, jest okazją do spotkania się z najbliższymi i czerpania pozytywnej energii i radości z przebywania w miłym i przyjaznym otoczeniu. Ciąża to już nie tylko troski i lęki. Dziś „ciężarówki” mają prawo cieszyć się, bawić i przeżywać te dziewięć miesięcy w wyjątkowy i ekscytujący sposób. Dzisiaj po prostu modnie jest być mamą!