Przyjęcie z brzuszkiem

Przyjęcie z brzuszkiem

Bociankowe, brzuszkowe, baby shower… wiele nazw, jeden cel

– uszczęśliwić przyszłą mamę i dobrze się bawić!

Istnieje wiele nazw na określenie tego pięknego zwyczaju jakim jest „przyjęcie z brzuszkiem”. W Polsce imprezy te nie są jeszcze tak popularne jak w innych krajach, zwłaszcza pod nazwą Baby Shower, ale na szczęście znajdują już coraz większe rzesze zwolenniczek.

Co to jest Baby Shower?

Kolorowe dekoracje, niemowlęce ubranka, tort pieluszkowy, gry, zabawy i rytuały – wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat przyjęcia brzuszkowego. Spotkanie takie może być doskonałym prezentem dla przyszłej mamy, która pod koniec ciąży coraz częściej miewa obawy i lęki związane z porodem i zdrowiem maluszka. Podczas przyjęcia będzie mogła zrelaksować się w gronie najbliższych i rozwiać swoje obawy, dzięki naprawdę dobrym radom przyjaciółek.

Kto organizuje przyjęcie?

Według zwyczaju impreza brzuszkowa organizowana jest przez kobiety z najbliższego otoczenia przyszłej mamy i tylko kobiety powinny uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zwykle gospodynią przyjęcia jest siostra, kuzynka lub przyjaciółka przyszłej mamy. To ona dowodzi całym przedsięwzięciem i jest odpowiedzialna za zaproszenie gości, przygotowanie menu, wybranie miejsca i jego przystrojenie, zorganizowanie całej listy zabaw i konkursów lub… współpracuje z profesjonalną firmą, która bierze na siebie ciężar zorganizowania przyjęcia. Tyle, jeśli chodzi o zwyczaje. A jak jest naprawdę? Jeśli jesteś:

siostrą, kuzynką, przyjaciółką, mamą, ciocią przyszłej mamy,
najlepszym kumplem przyszłego taty, przyjacielem domu,
współpracownikiem przyszłej mamy lub taty,
zorganizuje przyjęcie Baby Shower. Możemy Ci w tym pomóc i sprawić, że będą to niezapomniane chwile i świetna zabawa.

Pomysłodawcą przyjęcia Baby Shower może być również przyszła mama, która pragnie dzielić radość z oczekiwania na maluszka z przyjaciółkami lub przyszły tata, który chce zrobić niespodziankę swojej „ciężarówce” lub sam świętować w gronie kumpli.

Jeśli jednak pragniecie wspólnie świętować i cieszyć się z nadchodzącej zmiany w Waszym życiu, jaką bezwątpienia jest przyjście na świat nowego członka rodziny, to oferta koedukacyjnego przyjęcia jest dla Was.

Kiedy wyprawić imprezę z brzuszkiem?

Najlepszym terminem na zorganizowanie przyjęcia brzuszkowego jest trzeci trymestr ciąży. Wówczas wszystko zaczyna kręcić się wokół mającego narodzić się maluszka. Jest to również doskonały moment na obdarowanie przyszłej mamy prezentami, które pomogą skompletować wyprawkę. Sprawdź za pomocą kalkulatora porodu, czy to już czas na Twoje przyjęcie z brzuszkiem.

Jeśli pragniesz tradycyjnie świętować przyjście na świat maluszka po jego narodzinach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjęcie bociankowe zorganizować już po porodzie. W tym również możemy Ci pomóc.