Dzień ukochanego Dziadka

Dzień ukochanego Dziadka

Raz w roku przychodzi taki dzień, który porusza serca, zbliżając do siebie najmłodsze i najstarsze pokolenie – 22 stycznia – Dzień Dziadków.

Kto z nas nie pamięta, ile czasu spędził na wspólnych zabawach z dziadkiem, ile godzin słuchał jego mrożących krew w żyłach opowieści albo ile minut śmiał się ze śmiesznych min, które przed nami stroił? Dziadek – osoba wyjątkowa i bliska każdemu sercu.

22 stycznia to od niedawna szczególny dzień, w którym można wyrazić swoją miłość i szacunek wobec dziadka – złożyć mu hołd, który poruszy go do głębi. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy złożyć dziadkowi wizytę, podarować kwiaty lub inny upominek, a najprościej rzecz biorąc – po prostu kochać i pamiętać.

Pomysłów na wyjątkowy prezent jest wiele – można zrobić coś własnoręcznie (np. laurkęlub ramkę na zdjęcia), można też kupić coś w sklepie, pamiętając jednak o zainteresowaniach i gustach dziadka: dla kolekcjonera – przedmiot wzbogacający kolekcję, dla podróżnika – bilet na wyjazd (najlepiej podwójny bilet, aby dziadek mógł zabrać ze sobą babcię), dla zmarzlucha – ciepły koc, dla eleganta – spinki do mankietów lub krawat, dla hipochondryka – elektryczny ciśnieniomierz, dla palacza – cyber papieros, dla luzaka – oryginalna gazeta, itd.

Prezent można wręczyć osobiście lub przesłać pocztą, nie należy jednak zapominać, aby dołączyć do niego kartkę z życzeniami – jest to bardzo ważny element upominku, ponieważ za pośrednictwem życzeń obdarowujemy dziadka cząstką nas samych, przelewamy nasze uczucia na papier. Nie każdy musi być zaraz poetą i tworzyć wymyślne poematy czy wierszyki, wystarczy zwykłych parę zdań, płynących prosto z serca. Będzie to z pewnością wyjątkowy prezent, który sprawi dziadkowi wielka przyjemność, a może i piękną niespodziankę.

Dzień Dziadka, podobnie jak Dzień Babci w Polsce obchodzony jest od niedawna, jednak tradycje honorowania ludzi starszych i dawania im przynajmniej raz w roku odczuć, jak ważni są dla nas, jest dużo starsza i kultywuje się ją w zasadzie we wszystkich państwach świata. Najwięcej wiadomo o Narodowym Dniu Dziadków, obchodzonym od wielu lat w Stanach Zjednoczonych.