Dzień Matki

Dzień Matki przypada w naszym kraju 26 maja. W Święto Matki w Polsce jest to święto bardzo uroczyste, ale  świętowanie Dnia Matki w innych krajach bywa obchodzone jeszcze bardziej uroczyście, np. w Meksyku. W Mongolii Dzień Matki wypada w roku aż dwa razy. Dzień Matki ma tak naprawdę długą historię, sięga czasów starożytnych, ale formalnie jest obchodzony od XVI wieku. W większości krajów został ustanowiony na początku XX wieku, również w Polsce.

Dzień Matki jest dniem radosnym, dlatego w szkołach i przedszkolach dzieci przygotowują dla Mam akademie i przedstawiania, na których recytują najpiękniejsze wiersze dla Mamy, śpiewają piosenki  i wręczają Mamom własnoręcznie wykonane przez siebie laurki i kartki. W tym dniu każdy z nas powinien złożyć swojej Mamie szczere życzenia, dobrze jest też wręczyć drobny prezent dla mamy, ale najważniejsze, aby ten dzień całkowicie poświęcić Mamie. Można pójść na rodzinny obiad lub kolację, wybrać się na piknik, przejażdżkę rowerową, do kina lub teatru. Można Mamie urządzić babski dzień i pójść do kosmetyczki lub fryzjera.

Każda Mama ucieszy się z kolorowego bukietu kwiatków. A jeśli Mama potrafi obsługiwać komputer, można zaskoczyć ją wysyłając na jej adres mailowy kartkę elektroniczną. E-kartkę można wybrać spośród bogatej oferty serwisów i portali internetowych lub stworzyć ją samodzielnie, wykorzystując do tego zdjęcia lub filmy z Mamą. Mile widziane są również kartki tradycyjne wysyłane pocztą. Najważniejsze jednak, aby spędzić ten dzień z Mamą.