Życzenia na imieniny

Życzenia na imieniny

Imieniny są dniem, kiedy mamy wyjątkową możliwość okazania bliskiej osobie, że o niej pamiętamy i darzymy ją uczuciem. W tym szczególnym dniu pragniemy sprawić przyjemność solenizantowi, ale często zastanawiamy się jak to zrobić, na przykład wybierając ładny prezent na imieniny lub wysyłając kartkę. Wybór pięknej kartki dla dziewczyny lub fajnej kartki dla chłopaka nie jest wcale taki łatwy, bo często nie wiemy jaki wzór wybrać, jaki motyw, czy śmieszny czy poważny… Ale kartka to nie wszystko – trzeba przecież coś na niej napisać, bo taki jest jej cel. Można wybrać kartę z gotowymi życzeniami imieninowymi (na karnecikach znajdziemy różnorodne wiersze okolicznościowe), ale największą wartość mają życzenia wymyślone samodzielnie.

Komponując życzenia imieninowe dla członka rodziny możemy sobie pozwolić na większą dawkę czułości. Wcześniej należy zbadać pragnienia solenizanta – spróbować dowiedzieć się o czym skrycie myśli i co chciałby osiągnąć w życiu. Z pewnością zadowolona będzie mama, tato, siostra, brat, którzy otrzymają kartkę z życzeniami spełnienia konkretnych marzeń. Jeśli wymyślamy życzenia dla dalszego znajomego, wówczas możemy posłużyć się standardowymi formułami bez zabarwienia emocjonalnego.

Jednak nie zawsze mamy natchnienie do napisania kilku słów. Wówczas przydatne okaże się skorzystanie z portali internetowych z życzeniami. Szeroki wybór imieninowych wierszyków na każdą okazję znajdziemy również na serwisach z kartkami elektronicznymi. Jest ich całe mnóstwo bądź to na temat konkretnego imienia lub skierowanych do osoby młodej albo starszej – bo każda osoba ma inne potrzeby i wymaga indywidualnego podejścia. Poszukując w Internecie życzeń na imieniny można też przy okazji wysłać ciekawą e-kartkę dla koleżanki lub kolegi – dostępne są wersje ze zdjęciem, animowane, grające, i wiele wiele innych.