Elementy Udanego Wesela – motyw przewodni, styl

Elementy Udanego Wesela – motyw przewodni, styl

Każda dziewczyna marzy, żeby jej ślub i wesele były jak z bajki. Często od młodych lat układa sobie w głowie scenariusz. Marzy o pięknej bufiastej sukni jak księżniczka, o białej karecie zaprzężonej w białe konie. I nadchodzi ten dzień, kiedy marzenia zamieniają się na rzeczywistość – dzień ślubu. Nie wątpliwie oprócz realizacji Waszych marzeń zależy Wam, żeby ten dzień zapamiętali również Wasi goście. Na całość wesela składa się kilkadziesiąt elementów, które precyzyjnie przygotowane stworzą niezapomniane chwile.

W kolejnych artykułach omówimy każdy z elementów udanego wesela.

Pierwszym i wyjściowym elementem jest motyw przewodni – wybieramy go za raz na początku planowania i organizacji ślubu. Ułatwi to dobór dekoracji, dodatków, kwiatów, wyboru zaproszeń, dodatkowych atrakcji, a nawet tortu.

Co może być motywem przewodnim? Otóż – wszystko.

Może nim być wybrany element, który Wam się podoba lub jest związany z waszymi zainteresowaniami, ale również i kolor, który będzie się przejawiał na wszystkich akcesoriach i dodatkach.

Jeśli to będzie np. błękit, to starajcie się zadbać o ta samą tonację błękitu. Może to być również kolor czarno-biały bardzo modny ostatnio. I tu pamiętajcie, że tort też jest w kolorze czarno- białym. Co do elementów to tu nie ma ograniczeń. Mogą to być aniołki, truskawki, serca, motyle- bardzo modne zresztą. Dla miłośników piłki nożnej wszystko, co z nią związane może stanowić element przewodni – od serwetek, po tort w kształcie boiska czy nazw stołów najsłynniejszych stadionów świata czy drużyn.

Za miast motywu przewodniego można również wybrać temat i styl wesela. Może być w starym i eleganckim stylu z zabytkowym autem, barokową suknią, eleganckim i wykwintnym przyjęciem. Albo bardzo nowoczesne z długą limuzyną, czerwonym dywanem przed kościołem, dopasowanym mniej typowo weselnym menu, kolorowymi drinkami i barmanem oraz muzyką mechaniczną puszczaną przez DJ. Może też być piknikowo i ogrodowo, wtedy udekorujcie stoły kwiatami polnymi, podajcie więcej owoców na stoły.

Najważniejsze jest to, żeby nie mieszać stylów i dopasować go do Was, do tego, co lubicie i w otoczeniu, czego czujecie się dobrze. Mając wybrany motyw przewodni będziecie mieli ułatwioną organizację wesela, a co najważniejsze zapewni Wam i gościom niepowtarzalny klimat ślubu i wesela.

Kolejnymi elementami, które składają się na wesele, to wybór podwykonawców: wybór sali, zespołu muzycznego, samochodu, którym pojedziecie do ślubu, fotografa czy kamerzysty, ale również dodatkowe atrakcje, które urozmaicą wesele czy ślub. W kolejnych artykułach omówimy każdy z nich oraz podpowiemy na co zwrócić uwagę i o czym nie zapomnieć.