Fotografia ślubna – wybór fotografa

Fotografia ślubna – wybór fotografa

Jeżeli szukacie fotografa ,który wykona wam zdjęcia ślubne,warto zwrócic uwage na kilka istotnych kwestii:

NAJWAŻNIEJSZA JEST JAKOŚĆ

Postawcie na fotografa,którego prace wam się podobają. To najważniejsze kryterium. Pamiętajcie,ze zdjęcia ślubne zostaja na całe życie i stanowią niepowtarzalną pamiątkę. Dobre fotografie to takie,gdzie pary ślubne są naturalnie i swobodnie. Jezeli pozujący wyglądają na nieszczęśliwych i zmuszonych do pozowania,źle to świadczy o ich autorze.

POSTAW NA PROFESJONALISTĘ

Wybierzcie profesjonalnego fotografa. Po czym go poznacie? Przede wszystkim po dorobku w postaci zawodowego portfolio. Tutaj lepiej nie ryzykować i należy oddac się w fachowe ręce. Profesjonalista powinien mieć dobrą strone internetowa,gdzie w sposób przejrzysty i prosty prezentowane sa zdjecia. Powinno ich być duzo abyście mogli zobaczyc wiele par.Im bardziej zróżnicowane fotografie,tym lepiej. Świadczy to o pomysłowości i doświadczeniu ich autora.

ZAREZERWUJ WCZEŚNIEJ TERMIN

Im wcześniej zarezerwujecie termin u upatrzonego fachowca ,tym lepiej dla was. Będziecie pewni,ze to własnie on was sfotografuje.. Dobry fotograf ma zazwyczaj wielu chętnych na sesje zdjęciowe i swój kalendarz roboczy organizuje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeżeli akurat wasz termin będzie zajęty,zapytajcie czy jest możliwość wykonania sesji w innym terminie. Sesję plenerową i studyjna bardzo często wykonuje się w innym dniu niż ślub.

DOBRY FOTOGRAF KOSZTUJE

Ceny zdjęć u dobrego fotografa są wyższe.Ale to tak samo jak w przypadku innych usług czy produktów. Wiadomo,ze jak cos jest lepsze to więcej kosztuje. Na zdjęciach nie warto oszczędzac. Są zbyt ważną i często jedyną pamiątka abyście mieli żałować do końca zycia ,ze dokonaliście kiepskiego wyboru

JAK OGRANICZYC KOSZTY?

Możecie ograniczyc koszty związane ze zdjęciami ślubnymi. Lepiej zafundowac sobie profesjonalna sesje ale już nie ma potrzeby zatrudniać fotografa na przyjecie weselne. Prawie wszyscy goscie robia zdjecia na weselu, tak wiec nie trzeba ponosic dodatkowych kosztów. Zwłaszcza,ze trzeba się liczyc z tym,ze fotografowi należy (a przynamniej tak nakazuje kultura) zagwarantować miejsce i posiłki,co stanowi dodatkowy koszt dla nowożeńców.

SESJA ZDJĘCIOWA W INNY DZIEŃ?

Sesję plenerową lub studyjną najlepiej zrobic w innym terminie,już po slubie 2-3 dni . W dniu ceremonii udziela się zdenerwowanie i stres,na wszystko brakuje czasu i zdjecia wykonuje się w pośpiechu . Do tego dochodzi obawa przed pobrudzeniem się lub pognieceniem strojów ślubnych. To z kolei uniemozlwia wykonanie zdjęć bardziej spontanicznych. Dlatego własnie sesja poslubna jest idealnym rozwiązaniem.Daje więcej możliwości,rodza się nowe pomysły i macie nieograniczony czas – co bardzo korzystnie wpływa na końcowy efekt sesji.Jezeli pogoda nie dopisze a macie zaplanowana sesję plenerową,fotograf powinien zaproponować alternatywne rozwiązanie: zdjecia w studiu lub przeniesienie sesji na inny dzień.