Frak, smoking… a może tradycyjny garnitur?

Frak, smoking… a może tradycyjny garnitur?

Oferta mody ślubnej skierowana jest przede wszystkim do pań, które już na kilka miesięcy przed sądnym dniem biegają po salonach szukając wymarzonej sukni. Zupełnie niesłusznie. Przecież Para Nowożeńców to kobieta i MĘŻCZYZNA i oboje powinni wyglądać równie atrakcyjnie.  Poniżej przedstawiam więc kilka propozycji ubioru dla panów.

Od wielu lat miano najpopularniejszego męskiego stroju weselnego piastuje ciemny, zazwyczaj czarny garnitur . Jeszcze do niedawna łączony był on z ozdobną kamizelką i musznikiem. Dziś, młodzi mężczyźni coraz częściej wybierają taliowane garnitury i krawaty „śledzie”. To doskonała propozycja dla szczupłego, modnego pana. Jednorzędowe marynarki odejmą kilka kilogramów, dwurzędowe dodadzą.

Ku memu zadowoleniu, panowie coraz częściej decydują się na smoking. Smoking to wieczorowy strój męski, bardziej elegancki od garnituru,  przeznaczony na takie uroczystości jak bale czy właśnie ślub. Marynarka smokingowa posiada charakterystyczne dość wąskie i długie klapy, najczęściej atłasowe. Do smokingu należy wybrać specjalną koszulę z wykładanym kołnierzykiem i obowiązkowo czarną muchę. Pod marynarkę założyć można białą lub czarną kamizelkę, ewentualnie atłasowy pas. Propozycja smokingu szczególnie polecana jest panom niezbyt wysokim bądź tym o lekkiej nadwadze. Długie wyłogi kołnierza jak również prosta linia smokingu wyszczuplą i wydłużą sylwetkę.

Niscy panowie powinni zdecydowanie unikać fraka składające się z charakterystycznej marynarki o długich połach przypominających ogon jaskółki. Poprzez swoją długość, zdecydowanie skraca ona sylwetkę.  Podobnie jak surdut, który składa się z długiej sięgającej prawie do kolan marynarki.

Najkorzystniejszymi kolorami mody ślubnej męskiej są ciemne barwy. Są one o wiele bardziej eleganckie i dostojne niż jasne, a dodatkowo mogą optycznie odjąć kilka kilogramów. Z gamy jasnych garniturów powinni wybierać głównie mężczyźni o ciemnej karnacji i ciemnych włosach. Pamiętać należy, że jasne garnitury mają nieco mniej formalny charakter, nadają stylizacji letni, wakacyjny charakter.

Dobór właściwego rozmiaru, odpowiednia długość rękawa i nogawek to kolejne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie garnituru. Jeśli mamy problem z doborem, warto zainwestować w dobrego krawca, który dopasuje garnitur do sylwetki mężczyzny.