Manicure ślubny

Manicure ślubny

Ostateczny wygląd Panny Młodej zależy od poszczególnych detali w jej ubiorze, biżuterii, makijażu. Muszą one być odpowiednio dopasowane. Tylko wtedy stanowią całość. Podobnie jest z manicurem.

Bo miłość sądzi sercem, nie oczyma

William Shakespeare

Piękne dłonie do ślubu

Piękne dłonie i paznokcie to przyciągający wzrok atrybut kobiecej urody. Na ten szczególny dzień chciałybyśmy wyglądać pięknie w całości. Elementem, który doda nam urody są zadbane dłonie zwieńczone odpowiednio ozdobionymi paznokciami. Aby efekt był widoczny konieczne jest, by wcześniej zadbać o dłonie.

Jeśli istnieje taka konieczność możesz skorzystać z profesjonalnych usług w gabinetach kosmetycznych, gdzie odpowiednio wykwalifikowane kosmetyczki dobiorą zestaw odpowiednich zabiegów, w zależności od rodzaju i stopnia zniszczenia skóry. Mogą zastosować peeling, który poprawi krążenie limfatyczne. kąpiel wybielająca paznokcie, maseczkę intensywnie pielęgnującą i wiele innych zabiegów.

Jeśli zaś same chcemy zregenerować nasze ręce możemy posłużyć się wieloma sprawdzonymi sposobami:

  • bardzo wysuszone dłonie nasmarować na noc gliceryną, wazeliną i nałożyć bawełniane rękawiczki,
  • namoczyć ręce w papce z siemienia lnianego,
  • wymoczyć dłonie w oliwie z dodatkiem paru kropel soku z cytryny,
  • zanurzyć dłonie w parafinie,
  • parokrotnie dziennie wysmarować ręce kremem, aby nawilżyć dłonie i paznokcie,
  • mając styczność ze środkami chemicznymi używać rękawiczek,
  • unikać suszarek do rąk, które wysuszają skórę rąk i powodują pękanie paznokci,
  • dokładnie wycierać dłonie po umyciu, wilgoć na rękach powoduje ich przesuszanie a w zimę nawet pękanie skóry,
  • stosować odpowiednią dietę, witaminy

Nie możemy również zapomnieć o paznokciach, o które warto wcześniej zadbać. Możemy pomalować je specjalną odżywką do paznokci, która zapobiegnie ich łamliwości. Warto stosować bazę pod lakier – łatwiej się on wtedy zmyje.

Paznokcie do ślubu możemy ozdobić na wiele sposobów możemy zdecydować się na przedłużenie i ozdobienie naszych paznokci albo wybrać tipsy. Manicurzystka profesjonalnie dobierze kształt i szerokość tipsów do naszej płytki paznokciowej.

Jeśli nie lubisz eksperymentować możesz zdecydować się na tradycyjny frencz polegający na pomalowaniu paznokci delikatnym beżowym lub różowym lakierem i wykończenie go białym lakierem.

Jeśli szukasz czegoś dekoracyjnego możesz ozdobić swoje paznokcie cyrkoniami, perłami, brokatem. Innowacyjnym rozwiązaniem jest odzwierciedlenie w postaci wzoru na paznokciu motywu jakiegoś elementu lub faktury sukni. Możesz także wyeksponować motyw kwiatowy z twojego bukietu albo dopasować motyw kolorystycznie do sukni.

Modne są blade róże, pastele a także brokaty. Innym pomysłem jest przyozdobienie tylko palca, na który włoży się obrączkę.

Zawsze jednak należy wziąć pod uwagę wygląd naszej sukni. Jeśli jest skromna możemy pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie dopełnienie naszego stroju.

Kierujmy się zasadą, że lepiej mniej niż za dużo. Szukając odpowiedniego salonu manicure warto zwrócić uwagę, czy oferuje on również nowoczesne metody zdobnictwa paznokci i pielęgnacji dłoni. Są gabinety, w których wykonuje się french permanentny, manicure tradycyjny i biologiczny, cherron, przedłużanie paznokci metodą żelową i bezkwasową, artystyczne zdobienie paznokci. To daje nam większe możliwości wyboru. Dobrze jeśli można obejrzeć fotografie paznokci ozdobionych daną metodą.

Ślubny manicure najlepiej jest wykonać dzień, dwa przed ślubem, gdyż w dniu ślubu nie ma sie już na to czasu. I pamiętajmy, żeby nasz ślubny manicure był tylko dodatkiem do naszego wyglądu, żebyśmy same były najbardziej widoczne.