Modnie czy gustownie – stylistka ślubna radzi

Modnie czy gustownie – stylistka ślubna radzi

Dzień Twojego ślubu zbliża się wielkimi krokami, a Ciebie na samą myśl o wyborze sukni zaczyna boleć głowa. Zastanawiasz się, czy być modną czy gustowną. Na szczęście te dwa terminy się nie wykluczają. A poniżej znajdziesz kilka zasad, które powinny pomóc Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

  Po pierwsze, porzuć swoje wyobrażenia o wymarzonej sukni, które ukułaś jaszcze w dzieciństwie. Dzięki temu oszczędzisz sobie wielu rozczarowań. Tak to już jest, że fantazje rzadko uwzględniają fakty, takie jak chociażby odcień Twojej skóry czy typ sylwetki.

Po drugie, pamiętaj by przy wyborze sukni uwzględnić kolor Twojej cery. Zauważ, że biel ma wiele odcieni – od czystej wpadającej w błękit przez wanilię, śmietankę na ecru kończąc. Śnieżnobiała suknia zarezerwowana jest dla brunetek i szatynek o ciemnej karnacji. Inne panie będą wyglądały w niej blado i niezdrowo. Kobiety o jasnej acz ciepłej karnacji, blondynki i rudowłose powinny wybierać suknie w odcieniach ciepłych. Biel dla nich przeznaczona zbliżona jest kolorem do lodów waniliowych lub śmietankowych, ma ona ciepły niby złocisty odcień. Ta sama zasada kolorystyczna dotyczy dodatków –kolczyków, naszyjników, łańcuszków.

Kolejnym ważnym aspektem jest typ sylwetki. Jeśli jesteś wysoka i szczupła możesz pozwolić sobie na suknie syrenki czy greczynki, czyli te odcinane pod biustem. Będziesz w nich wyglądać bardzo dostojnie. Te ostanie polecane są również pannom o nieco niższym wzroście. Taki krój może, bowiem dodać optycznie kilka centymetrów wzrostu.

Zapamiętaj, że suknie o prostym kroju, z trenem, ozdobione długim welonem wyszczuplają i wydłużają sylwetkę. Jeśli nie masz figury modelki, narzekasz na zbyt obfite biodra, wybierz lekko rozkloszowaną suknię, której dół swym kształtem przypomina literę A. Taki fason pozwoli ukryć, co nieco. Możesz tez wybrać suknię z gorsetem, który pomoże nadać Twojej figurze wymarzony kształt klepsydry. Gorsety przeznaczone są także dla wszystkich szczęśliwych posiadaczek dużego biustu. Jeśli narzekasz na kilka zbędnych kilogramów, unikaj sukien typu księżniczka z bardzo mocno rozbudowanym dołem. Jest to propozycja dla osób o nienagannej figurze. Taki fason skraca sylwetkę, zdecydowanie odradzany jest zatem paniom niskim o lekkiej nadwadze.

Na koniec, pamiętaj, że charakter całej stylizacji ślubnej powinien współgrać także z Twoją osobowością. To niezwykle ważne, byś w tym wyjątkowym dniu czuła się po prostu piękna.