ORGANIZACJA WESELA W 10 PUNKTACH

ORGANIZACJA WESELA W 10 PUNKTACH

Zorganizowanie wesela jest tylko trochę trudniejsze od wyprawy w kosmos i, podobnie jak ona, nie może odbyć się bez odpowiedniego planu. Poniżej zamieszczamy więc instrukcję dla opornych – dla ułatwienia w punktach, aby móc odfajkować poszczególne sukcesy:)

Punkt 1: Oficjalne spotkanie narzeczonych i przyszłych teściów. Tak, pewnie już kiedyś wiedzieliście swoje teściowe i one was, ale chodzi o to, żeby spotkać się RAZEM i ustalić wspólnie dalsze kwestie – np. kto i za co będzie płacić, kto o czym decyduje i dlaczego synowa nie musi wystąpić w sukni swojej teściowej.

Punkt 2: Planowanie budżetu. Jeśli myśleliście, że punkt pierwszy był ciężki, teraz dopiero będzie hardcore. Na pocieszenie – jeśli szczęśliwie przebrniecie przez tą kwestię, będzie już tylko łatwiej 🙂

Punkt 3: Rezerwacje terminów ślubnych, a więc zgranie w jednym czasie sali weselnej, księdza, fotografa, orkiestry i manicurzystki.

Punkt 4: Załatwianie formalności, a więc urocza wizyta w USC, kościele, synagodze czy innym meczecie oraz załatwianie związanych z tym dokumentów i zaświadczeń. Przy okazji warto zabookować sobie miejsce na kursie przedmałżeńskim.

Punkt 5: Zakupy: będzie wam potrzebna suknia ślubna, garnitur i obrączki. Ponieważ wszystkie te elementy są wykonywane na miarę (może czasem uda się kupić pasujący garnitur), należy pomyśleć o tym przynajmniej kilka miesięcy przed ślubem.

Punkt 6: Wybór świadków i zapraszanie gości weselnych. Czeka was pielgrzymka i poznawanie krewnych-i-znajomych waszej drugiej połówki. Sorry, sami tego chcieliście, ale może być wesoło.

Punkt 7: Obmyślenie podróży poślubnej, a więc ustalenie, gdzie,kiedy i za ile jedziemy. Przynajmniej wiadomo z kim 🙂

Punkt 8: dogranie szczegółów wesela: pierwszy taniec, muzyka, ewentualne atrakcje weselne (tylko, litości, darujcie sobie przeciskanie jajka przez nogawkę!), kwiatów i wystroju sali.

Punkt 9: Rezerwacja odpowiednio wypasionej limuzyny oraz zamówienie tortu weselnego.

Punkt 10: Skoro dotarliście aż tutaj, należy wam się nieco rozrywki, a więc – czas na wieczór kawalerski i panieński 🙂