Wieczór Panieński i Kawalerski

Wieczór Panieński i Kawalerski

Wieczór panieński i kawalerski, to zwyczaj przypisany do uroczystości przedślubnych. Organizacją tej imprezy zajmują się świadkowie przygotowując ją jako niespodziankę w całości lub częściowo w porozumieniu z młodymi.

Co do pokrycia kosztów, to praktykuje się kilka rozwiązań: – w całości płaca świadkowie -młodzi dzielą się kosztami ze świadkami – połowę kosztów ponoszą młodzi, a na drugą połowę zrzucają się goście uczestniczący w zabawie Świadkowie zapraszają gości, rezerwują lokal i wymyślają atrakcje.

Tradycyjnie wieczór kawalerski i panieński organizuje się na tydzień, do dwóch tygodni przed ślubem i odbywają się one w tym samym czasie – w tym samym dniu. Młodzi powinni ustalić między sobą jakich granic nie wolno im przekroczyć, ale i też na co sobie pozwolą. Wyobraźnia zarówno panów jak i pań nie zna granic, więc czym bardziej szczegółowo określicie granice tym lepiej dla związku a tym samym przyszłego małżeństwa.

Zwyczajem jest też obdarowywanie panny młodej i pana młodego przez uczestniczących w imprezie gości prezentami. Zazwyczaj związane są one z podtekstem erotycznym –seksowna bielizna, gadżety, poradniki seksualne itp.

Panie często wychodząc na imprezę zaopatrują młodą w czerwony, różowy lub biały welon koniecznie z rogami. Same zaś mają jednakowe gadżety, które z łatwością można zakupić w sklepie z gadżetami. Panowie uwielbiają pokazy striptizu połączonego z show dla młodego. Całości dodaje smaku dojazd do klubu czy dyskoteki limuzyną z zaopatrzonym barkiem. Pomysłów jest wiele.

Jeśli świadkowie są mało pomysłowi lub chcą zorganizować młodym niezapomniany wieczór, zawsze mogą skorzystać z pomocy ekspertów.