Wzruszający prezent dla rodziców państwa młodych

Wzruszający prezent dla rodziców państwa młodych.

Jednym ze wspaniałych ślubnych zwyczajów jest podziękowanie rodzicom, które zwykle odbywa się tuż po oczepinach. W trakcie tego podziękowania, państwo młodzi zwracają się do swoich rodziców i dziękują im za lata opieki, wychowania i codziennej pomocy. Podziękowanie zwykle uzupełniane jest wręczeniem prezentu i krótkim tańcem z rodzicami do wzruszającej piosenki. W Polsce piosenką, która króluje na weselach w takiej chwili jest utwór Urszuli Sipińskiej pt. „Cudownych rodziców mam”. Kiedy rozbrzmiewają pierwsze nuty piosenki, w niejednych oczach pojawiają się łzy wzruszenia i radości, ponieważ nowo poślubieni wyrażają wdzięczność rodzinom, w których wzrastali i uczyli się życia.

Jaki prezent wręczyć rodzicom?

Problem ten absorbuje niejedną młodą parę, przygotowującą się do własnego ślubu. Często młodzi decydują się na przygotowanie eleganckich koszy z wysokiej jakości produktami żywnościowymi (np. doskonałymi słodyczami), a także kwiatów. Wydaje się jednak, że można zaskoczyć rodziców także bardziej wzruszającym prezentem. Oto kilka propozycji:

  • Album ze zdjęciami, najlepiej w wersji tzw. fotoksiążki. Zdjęcia w takim albumie mogą obejmować zdjęcia od naszych najmłodszych lat, poprzez szkołę, aż do czasu ślubu. Na ostatnich stronach warto zostawić miejsce na dodanie zdjęć z uroczystości zaślubin, a także… zdjęć naszego przyszłego dziecka! Zamiast albumu możemy pomyśleć także o ramce z kilkoma zdjęciami. Jeśli nasz fotograf dysponuje niewielką przenośną drukarką, z pewnością będzie mógł wydrukować jakieś dobre zdjęcie ze ślubu przed samym podziękowaniem. Wówczas zaskoczymy rodziców najbardziej aktualnymi fotografiami!
  • Świetnym pomysłem jest także nagranie filmu, w którym w niestandardowy sposób podziękujemy rodzicom. Film możemy nagrać samodzielnie lub też oddać to w ręce profesjonalistów, którzy napiszą scenariusz (oczywiście posiłkując się naszymi uwagami), a także zadbają o wysoką jakość wykonania. Przykładowo, możemy podziękować rodzicom za pomocą kolejnych literek pojawiających się w poszczególnych scenach. Na koniec literki ułożą się w napis np. Kochanym Rodzicom – dziękujemy!
  • Jeśli dysponujemy większymi funduszami, możemy rodziców zaprosić na zagraniczną wycieczkę wręczając im bon upominkowy. Prezent taki z pewnością bardzo ucieszy rodziców, których budżet nie pozwala na dalsze wyjazdy, a którzy chcieliby odpocząć gdzieś w ciepłych krajach.
  • Jeśli chodzi o prezent dla mamy, możemy zastanowić się także nad zakupem biżuterii z wygrawerowanym podziękowaniem (np. wisiorka czy bransoletki). Tacie możemy sprezentować elegancki portfel skórzany z osobistą dedykacją.