Pocztówki z wyskakującymi aniołkiem, choinką, szopką

Pocztówki z wyskakującymi aniołkiem, choinką, szopką.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy przekazujemy sobie dobre życzenia. Podczas tych świąt panuje atmosfera ogólnego zrozumienia, miłości i akceptacji. Religijne symbole stają się żywe i widać je wszędzie dookoła. Ludzie kupują sobie prezenty, na moment zapominają o tym co złe i wspólnie spędzają cudowny, świąteczny czas. Boże Narodzenie to czas w którym życzenia przepływają między ludźmi w najróżniejszych formach.

Jedni przekazują dobre myśli śpiewając wspólnie kolędy i radując się tym spokojnym, pięknym czasem w gronie rodziny. Inni czytają przy wigilijnym stole ewangelię, próbując poczuć nie tylko wesołą atmosferę komercyjnych świąt ale także duchowo doświadczyć tego co w katolickim Kościele niesie ze sobą to święto. Nieodłącznym elementem świąt jest także łamanie opłatkiem (symbolizującym ciało Chrystusa, nowo-narodzonego Syna Bożego) i wymienianie dobrych życzeń w gronie najbliższej rodziny.

Z ludźmi będącymi nieco dalej, jednak blisko serca chętnie dzielimy życzenia poprzez świąteczne kartki. Tego rodzaju okolicznościowych kart jest nieskończona ilość. Święta Bożego Narodzenia stały się na tyle popularne i skomercjalizowane, że firmy papiernicze i graficzne prześcigają się we wzorach kart i gotowych życzeń. Na papierze powstają dzieła sztuki – jak wyszywane kartki świąteczne – mające oddać atmosferę tego czasu i emocje osoby kierującej życzenia do bliskich.

Wśród wyrobów tego rodzaju nadal królują zwykłe karty – pocztówki. Obok nich jednak znaleźć można o wiele bardziej wyrafinowane i dostosowane do wieku oraz płci. Do niedawna największym szykiem mody wśród kart świątecznych były pocztówki – pozytywki. Obecnie jednak wykorzystywane nieco rzadziej. Swoje miejsce oddały tym wyrafinowanym graficznie i koncepcyjnie.

Świetnym pomysłem na nietypowe papierowe życzenia okazały się pocztówki trójwymiarowe – dotychczas stosowane najczęściej jako części albumów miast lub pocztówek pamiątkowych. Po otwarciu takiej pocztówki naszym oczom ukazuje się trójwymiarowa figura. Wedle upodobania są to anioły, choinki, szopki, bombki i wiele, wiele innych świątecznych symboli.

Tego rodzaju pocztówki bywają zarówno kolorowe jak i monochromatyczne. Ich zdobnictwo zależy jedynie od inwencji twórcy. Można je kupić niemal w każdym sklepie papierniczym, kiedy tylko zaczyna się okres przedświąteczny.

Są i tacy, którzy zadają sobie trud przygotowując tego typu wyskakujące pocztówki samemu. Jest to jednak niezwykle trudne i wymagające gigantycznych zdolności manualnych zajęcie.