Kartki urodzinowe

Jak można podzielić kartki urodzinowe?

Kartki urodzinowe to bardzo wdzięczny wynalazek. Został on „wytworzony” w dwóch etapach: powstanie tradycyjnych pocztowych kartek urodzinowych i powstanie urodzinowych kartek internetowych.

Te pierwsze, czyli tradycyjne kartki drukowalne zostały wymyślone pod koniec XIX wieku. Trudno jednakże ustalić kto jako pierwszy wysłał pocztową kartkę urodzinową. Jednakże fakt ten dla współczesnych ma drugorzędne znaczenie. Ważne jest jak taka kartka urodzinowa może służyć w czasie urodzin. Sprawa jest dosyć oczywista. Wysyła się taką kartkę pocztą lub doręcza osobiście. Kartki mogą być różne. Pojedyncze lub składane. Na pierwszej stronie najczęściej zobaczymy jakąś grafikę odpowiednio przygotowaną na tą urodzinową okazję. Niekiedy spotyka się kartki z nadrukowanymi życzeniami na pierwszej stronie. Częściej jednak życzenia, o ile są fabrycznie wydrukowane znajdują się na odwrocie. Wtedy nie pozostaje wysyłającemu nic innego jak tylko podpisać się pod nimi. Często wybieramy kartki, które oprócz nadruku nie posiadają żadnych innych symboli. Wtedy mamy pole do popisu. Możemy wykaligrafować ciekawe życzenia lub inny własny tekst, który sprawi radość jubilatowi.

Kartki urodzinowe elektroniczne to natomiast wynalazek ostatniej dekady. W tym krótkim czasie przeszły one ogromny rozwój jakościowy i funkcjonalny. Co zatem oferują kartki internetowe tym, którzy zdecydują się na ich wybór? Możliwości jest bardzo, ale to bardzo dużo.

Przede wszystkim jest ich ogromny wybór, idący w tysiące sztuk Kilka portali ma ich po ponad 10 tysięcy!!! Spektrum okazji i uroczystości jakie obejmują swoją tematyką do minimum zawęża ryzyko nie odnalezienia właściwej dla nas kartki, ale nas najbardziej interesują kartki urodzinowe. Tych również jest ogromny wybór. Do każdej z takiej urodzinowych e-kartek dołączyć można ciekawy znaczek pocztowy, który imituje znaczek tradycyjny. Oprócz tego bardzo często istnieje możliwość dołączenia jakiejś muzyki do kartki. Wtedy sami musimy zdecydować, który podkład dźwiękowy będzie odpowiedni na urodziny.

Takie szczegóły jak zmiana koloru tła kartki i zmiana koloru oraz kroju pisma to sprawa oczywista.

Najczęściej również możemy dołączyć życzenia urodzinowe spośród zapisanych w danym serwisie szablonów. To są główne funkcjonalności kartek internetowych, ale z całą pewnością wraz z rozwojem skryptów e-kartkowych, możliwości serwisów tego typu będą coraz większe. Z czego pozostaje się nam tylko i wyłącznie cieszyć.