O czym warto pamiętać organizując urodziny na własną rękę

Decydując się na organizację urodzin u siebie powinno się wziąć do serca kilka sprawdzonych porad. Pamiętanie o nich sprawi, że przyjęcie urodzinowe będzie udane tak dla gości jak i dla solenizanta.

Przede wszystkim powinniśmy zdecydować o tym kiedy chcemy zorganizować urodziny. Najczęściej będą to dni weekendowe czyli piątek po południu, sobota lub niedziela. Ale nie zawsze musi tak być. Niekiedy dobrze jest urządzić przyjęcie w jakimś dniu roboczym, szczególnie jeśli po nim następuje dzień świąteczny. Zasada ta nie dotyczy urodzin małego dziecka. Dla maluchów i tak przyjęcie będzie we wczesnych godzinach popołudniowych.

Ostatnimi czasy modne są imprezy tematyczne. I to w przypadku dzieci jak i osób dorosłych. Warto zastanowić się nad tym pomysłem na urodziny i np. zorganizować urodziny w stylu lat 70-tych. W przypadku dzieci mogą to być różnego rodzaju imprezy z bohaterami bajek w tle. Warto zastanowić się nad tym odpowiedni wcześniej, bo jeśli chcemy zorganizować tematyczne urodziny to będziemy musieli zakupić odpowiedni strój, dać zaproszonym gościom na to samo oraz przygotować dekorację domu.

Po zdecydowaniu jaki charakter będą miały nasze urodziny pora na zaproszenie gości. Warto to zrobić jak najwcześniej aby mieli oni czas na prezenty, przygotowanie się do imprezy, zaplanowanie czasu… etc… Decydując się na liczbę gości bierzmy pod uwagę ile chcemy/możemy wydać pieniędzy na organizację przyjęcia oraz czy wszystkich zaproszonych pomieścimy w naszym domu/mieszkaniu. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest przygotowanie planu imprezy. Co i jak będzie się dziać w trakcie urodzin. Warto to spisać sobie na kartce: o której zaczynamy imprezę, co podajemy na przystawkę, jakie są atrakcje pomiędzy poszczególnymi daniami, jakie zabawy dla dzieci zorganizujemy i o której zakończymy. Co do tej ostatniej rzeczy, w przypadku urodzin na których są dorośli goście, to można sobie niekiedy ją odpuścić,.. Życie pokaże o której urodziny się skończą:)