Prezent dla dziewczyny -doradzamy co wybrać

Kupno prezentu urodzinowego dla kobiety jest trudniejsze niz dla mężczyzny. Musimy pamiętać, że kobiety odczytują z urodzinowych upominków jak bardzo znamy jej upodobania, jej charakter i jej hobby. Warto więc postarać się aby prezent urodzinowy dla tej Jedynej był trafiony. Oczywiście inna będzie sytuacja gdy prezent będziemy kupować dla swojej mamy, kuzynki, żony lub narzeczonej, dziewczyny czy też koleżanki z pracy. Warto poznać kilka podstawowych zasad.

Kupując prezent dla żony (narzeczonej, dziewczyny) zawsze musimy poświęcić sporo czasu na zastanowienie się nad prezentem. Absolutnie nie kupujmy niczego na ostatnią chwilę i nie wybierajmy „po łebkach” prezentu. Zamiast radości sprawimy przykrość i smutek. Przede wszystkim wystrzegać się należy kupowania wszelkiej maści kosmetyków i perfumów. Wiedza mężczyzn na te tematy’jest bardzo ograniczona i jest wielkie prawdopodobieństwo, że kupiony krem lub dezodorant nie przypadnie ukochanej do gustu. Taki prezent można kupić bez okazji Wiele się wtedy nie ryzykuje. Ale absolutnie nie na urodziny!!!

Dobrym pomysłem jest kupno biżuterii, rzeczy związanych z hobby danej kobiety, zaproszenie do ośrodka SPA, wszelkiego rodzaju prezenty o zabarwieniu romantycznym i oczywiście obowiązkowo kwiaty. Przy kupnie bukietu ważne aby sprawdzić co oznacza dany kwiat, aby czasem nie kupić np. fuksji, która oznacza: „jesteś moim wrogiem”. W sytuacji gdy chodzi nam po głowie jakiś prezent praktyczny chyba warto przełożyć jego kupno na inną okazję, np. pod choinkę lub na Mikołaja… Urodziny to nie jest też okazja do kupowania ubrań. Może się to skończyć zwrotem prezentu do sklepu, jeśli nie trafimy w rozmiar, gust i tym podobne czynniki, a jest ich bardzo dużo…

W przypadku kupowania prezentu urodzinowego dla swojej mamy lub babci sprawa jest już na szczęście troszkę prostsza. Nie musimy aż tak bardzo obawiać się, że w razie wpadki solenizantka obrazi się na nas. Nie znaczy to jednak, że możemy „lekko” podejść do kupna takiego urodzinowego prezentu. Tak samo jak w przypadku żony lub dziewczyny na wstępie odpadają kosmetyki i ubrania. Za to dobrym pomysłem wydaje się kupno przedmiotu, który będzie mamie lub babci przypominał o swoim synu czy też wnuku.

Można więc kupić ramkę i włożyć do niej swoje i swojej rodziny zdjęcie, książkę z dedykacją pisaną własnoręcznie itp… Z racji wieku można zainteresować się wszelkimi rodzajami rzeczy, które pomagają dbać o zdrowie. Pobyty w sanatoriach, zabiegi w ośrodkach SPA, produkty zdrowotne – to rzeczy-, które dają nam szerokie pole do popisu… Oprócz tego zawsze swoją urodzinową rolę spełnią kwiaty, dyskretna biżuteria i ładnie zapakowane słodycze.. Można także zasięgnąć języka i dowiedzieć się czy czasem mamie nie przyda się coś nowego w kuchni lub czy czasem ostatnimi czasy coś w domu nie zepsuło się… Bo jeśli tak to może warto zamienić zepsutą rzecz na nową…

Podsumowując: kupując prezent dla kobiety koniecznie trzeba się nad zakupem dobrze zastanowić, aby zamiast radości, nie urazić obdarowywanej osoby. Wtedy urodziny na pewno będą udane.