Urodzinowa impreza dziecięca – sposób na udane przyjęcie i dobrą zabawę

Urodzinowa impreza dziecięca – sposób na udane przyjęcie i dobrą zabawę.

Nasze dziecko niedługo będzie miało urodziny, chcemy wyprawić mu niesamowite przyjęcie, jednak nie do końca wiemy jak się za to zabrać? Oto kilka wskazówek.

Dziecko jest w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym i często dostaje zaproszenia na urodziny do koleżanek i kolegów. My również chcielibyśmy zorganizować jego urodziny. Jak to zrobić? Jak zadbać o dobór gości, przebieg imprezy oraz miejsce? Jest na to kilka sposobów.

Zacznijmy od miejsca urodzin. Ostatnio modne są urodziny w salach zabaw. Jest tam wiele zabawek oraz basen z kulkami. To miejsce jest dobre ze względu na to, iż nie musimy się martwić przebiegiem imprezy, gdyż za dodatkową opłatą możemy zamówić animatora, który poprowadzi całe urodziny. Często nawet nie jest on niezbędny, ponieważ dzieci tak dobrze się bawią korzystając ze wszystkich atrakcji sali zabaw, że osoba prowadząca jest już niepotrzebna. Plusem przyjęcia w takiej sali jest również większa ilość gości, a także przygotowanie posiłku. My go przynosimy lub wykupujemy, ale za to resztą nie musimy się martwić, gdyż przyjęcie jest poza domem, więc mamy z głowy problem sprzątania po urodzinach. Niestety minusem są koszty.

Urodziny można wyprawić na świeżym powietrzu, jeśli pozwoli na to pogoda. Wtedy powinniśmy przede wszystkim zorganizować dużo zabaw dla dzieci. Dużo wolnej przestrzeni sprzyja wyścigom, a taką zabawę uwielbiają chłopcy. Będąc na dworze, możemy urządzić dla dzieci zabawę pt. szukanie skarbów. Do tego potrzeba nam jedynie wymyślenia wskazówek oraz zakup „skarbu”, którym mogą być cukierki bądź batoniki. Na dworze sprawdzą się zabawy z piłką (rzuty do siebie piłką, piłka nożna) oraz gry w patelki. Dobrym pomysłem będzie również puszczanie baniek mydlanych. Jest to mało kosztowna inwestycja, a zabawa będzie wyśmienita.

Urodziny w domu są trochę utrudnieniem dla osoby organizującej, ponieważ trzeba wszystko przygotować do poczęstunku. Zabawy również będą ograniczone poprzez przestrzeń mieszkania i jego warunki. Wtedy musimy przemyśleć liczbę dzieci zaproszonych. Już nie można zaprosić całej klasy, tylko kilka wybranych osób. Jednak plusem takiego spotkania jest atmosfera, która wytworzy się poprzez niewielkie grono osób. Pamiętajmy, że nie liczba gości jest najważniejsza, a wytworzony przez nich urodzinowy klimat. Zabawy, które mogą być poprowadzone w domu to: rysowanie, zgadywanki, konkursy z nagrodami, tańce do muzyki oraz gry planszowe.