Życzenia na dzień dziadka

Ciekawostki – dzień babci i dzień dziadka
„Twarze rodzinne są jak magiczne lustra. Patrząc na ludzi z rodziny, widzimy, swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.” – Gail Lumet Buckley.
Wzorem dnia matki i dnia ojca dzień babci i dziadka obchodzony jest w różnych częściach świata by pokazać ich znaczenie w naszym społeczeństwie i kulturze. Dzień nie jest obchodzony tylko do okazywania szacunku dla dziadków, ale także przyczynia się do wzmocnienia relacji pomiędzy dziadkami i wnukami. Dla dzieci i wnuków to doskonała okazja, aby podziękować dziadkom za ich miłość, wsparcie i sympatię. Pomaga wnukom wyrazić serdeczne uczucia do swoich dziadków. Dzień obchodzony jest przy dobrej zabawie. Wnuki organizują pikniki, wycieczki, imprezy i darują swoim dziadkom rozmaite upominki. Dzień dziadków to najlepszy czas na spotkanie rodzinne, a także daje doskonała okazja, aby nadrobić zaległości w kontaktach z członkami rodziny. Jeśli chcesz, aby Twoi dziadkowie wiedzieli, jak bardzo zależy Ci na nich, jak bardzo ich kochasz to najlepszy czas, aby wyrazić swoje szczere emocje. Umów się na wielkie przyjęcie i postaraj się aby babcia i dziadek poczuli się bardzo szczególnie tego dnia.

Kanada
Obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się oficjalnie w 1995 roku. Dzień ten jest obchodzony aby pokazać znaczenie dziadków w społeczeństwie. Obchody przypadają na drugą niedzielę września każdego roku i jest świętem narodowym.

Australia
Dzień babci i dziadka został oficjalnie obchodzony po raz pierwszy w Queensland w pierwszą niedzielę listopada 2010 roku.

Francja
Francja rozpoczęła świętowanie dnia dziadków w 1987 roku. Dzień ten przypada na pierwszą niedzielę marca każdego roku.

Estonia
Dzień dziadków był obchodzony po raz pierwszy w 2010 w drugą niedzielę września.

USA
USA obchodzi Narodowy Dzień Dziadków w pierwszą niedzielę po Dniu Pracy we wrześniu.

Wielka Brytania
W Wielkiej Brytanii obchodzi się dzień dziadków od 1990 roku. Uroczystość została wprowadzona po raz pierwszy przez „Age Concern”. Dzień obchodzony jest w pierwszą niedzielę października każdego roku.

Polska
W Polsce, dzień dziadków jest obchodzony osobno jako dzień babci i dzień dziadka. Dzień Babci jest obchodzony 21 stycznia, a dziadkowie jaką swój dzień dnia następnego – 22 stycznia. Uroczystość po raz pierwszy wprowadzono w 1964 roku przez popularny magazyn i zyskał na znaczeniu w 1965 roku.

Włochy
Włochy obchodzą dzień swoich dziadków 2 października. Uroczystość po raz pierwszy wprowadzono w 2005 r. i od tamtej pory obserwuje się coraz większe zainteresowanie obchodami.

Życzenia na dzień dziadka

Dziś Dzień Dziadka jest
Dziś Dzień Dziadka jest, a więc zrobimy czego chce. Podarujemy kwiatka małego bo:
dziadek jest jak mechanik – wszystko naprawi
dziadek jest jak opiekunka – zaopiekuje sie nami,
dziadek jest jak wróżka – wszystko wyczaruje,
dziadek jest jak mama – czasem nakrzyczy,
bo dziadka się ma właśnie dlatego
Kochamy cię, twoje wnuczęta.

Kocham Cię dziadku na całe moje życie
Kocham Cię dziadku na całe moje życie, Ty jedyny wiesz co to strach, tylko do Ciebie przyjdę z pomocą, Ty zawsze wiesz jak mnie pocieszyć, więc drogi dziadku, kochaj zawsze mnie.

Mój kochany dziadku, kocham cię za to
Mój kochany dziadku, kocham cię za to, że jesteś na świecie, za to, że ty kochasz mnie też. Kto nie umie kochać, ten nie umie żyć, bez miłości żyć się nie da…

Ze wzruszeniem wspominam spędzone razem chwile
Kochany Dziadku…. Ze wzruszeniem wspominam spędzone razem chwile… Wielką cierpliwość, jaką zawsze miałeś dla mnie i radość, jaką wniosłeś w moje dzieciństwo… Ściskam cie dziś najmocniej. Twoja wnuczka ….

Z okazji Dnia Dziadka życzymy Ci zdrowia
Z okazji Dnia Dziadka życzymy Ci zdrowia, Dziadku kochany, byś mógł z nami jeszcze długo się bawić. Niech się spełni rychłó każde Twoje marzenie, a ból i cierpienie niech idą w zapomnienie.

Dziadziuś, Dziadziuś na Twoim wąsie od ucha do ucha
Dziadziuś, Dziadziuś na Twoim wąsie od ucha do ucha kołysze się uśmiech, idąc z Tobą czuję jak rosnę z każdym krokiem w niebieskich trampkach. Kochany mój wielkoludzie, czarodzieju o oczach niebieskich, gdy wrócimy do domu na obiad, Twoją szyję rękami obejmę.

Kochany Dziadku!
Kochany Dziadku! Niech w dniu Twojego Święta spełni się wszystko o czym marzysz, a każdy nowy dzień będzie wypełniony szczęściem i radością.