GDZIE ZORGANIZOWAĆ URODZINY DLA DZIECKA?

GDZIE ZORGANIZOWAĆ URODZINY DLA DZIECKA?

W kwestii organizacji urodzin mamy do wyboru kilka kuszących propozycji – możemy świętować w domu, w lokalu, a nawet na rzece. Wybór nie jest prosty, warto więc bliżej przyjrzeć się dostępnym opcjom.

Opcja 1 – urodziny w domu

Zdecydowaną zaletą tej lokalizacji są zerowe koszty najmu lokalu 😉 Do minusów należy jednak zaliczyć: sprzątanie, organizację rozrywek dla dzieciaków, znowu sprzątanie, a potem jeszcze raz sprzątanie. Udane urodziny nie polegają bowiem na grzecznym siedzeniu przy pięknie udekorowanym stole (chyba, ze są to urodziny dwucyfrowe, i to zaczynające się przynajmniej od cyfry 5). Udane przyjęcie dla dzieci, to śmiech, zabawa, szaleństwo i… bałagan. Tego typu rozwiązanie dobre jest właściwie tylko w 2 przypadkach: kiedy dostojny jubilat ma nie więcej, niż 2 lata (a jego goście to głównie dorosła rodzina), albo w przypadku, gdy posiadamy duży ogród, gdzie całe towarzystwo może hasać do woli.

Opcja 2 – urodziny w klubokawiarni

Klubokawiarnia to nowe zjawisko w naszych realiach – stanowi połączenie kawiarni z klubem malucha, gdzie dzieciarnia może się bawić, a mama poczytać gazetę i wypić kawę. Z reguły klubokawiarnie mają ciekawą ofertę animatorów prowadzących urodziny, istnieje więc spora szansa, że naprawdę wypijemy kawę, a dzieciaki będą miały zajęcie. To rozwiązanie też jest raczej polecane dla małych dzieci, powiedzmy, dla przedszkolaków. Koszt zorganizowania takiej imprezy może być różny w zależności od lokalizacji i liczby gości. Warto jednak wziąć tą opcje pod rozwagę, ponieważ wynajmując salę z animatorem nie musimy ani sprzątać, ani wymyślać zabaw dla maluchów.

Opcja 3 – urodziny w tzw. kulkach

„Kulki” to miejsca, gdzie dzieciarnia, w odróżnieniu od klubokawiarni, zabawy są o wiele bardziej żywiołowe i hałaśliwie. Nieodłącznym elementem tego typu przybytków są baseny ze wspomnianymi kulkami, do których z reguły prowadzi jakaś zjeżdżalnia. Takich miejsc należy przede wszystkim szukać w pobliżu dużych centrów handlowych lub na ich terenie, chociaż nie zawsze jest to regułą. „Kulki” zapewniają naszym milusińskim sporą porcję ruchu i dobrej zabawy, a nam (podobnie, jak klubokawiarnie) święty spokój. Taka rozrywka będzie odpowiednia zarówno dla mniejszych dzieci, jak i dla pierwszo- lub drugoklasistów.

Opcja 4 – urodziny w restauracji

Tu powiało grozą, bowiem restauracja brzmi dość poważnie. I rzeczywiście tak jest, toteż nie każdy lokal nadaje się na imprezę urodzinową dla dzieci. Urodziny w restauracji mogą być udane, jeśli lokal posiada salę zabaw dla dzieci, a co za tym idzie – są one częstymi gośćmi na pokładzie, więc personel wie, jak się z nimi obchodzić i czego można po nich oczekiwać. Jest to dobra propozycja, jeśli chcemy zaprosić sporą rodzinę,ale, bądźmy szczerzy – z punktu widzenia dziecka, urodziny w restauracji to raczej nuda, tym bardziej, że zamiast nobliwych cioć, a nawet ukochanej babci, będzie wolało pobawić się z dziećmi. Tego typu impreza może tez wiązać się ze sporymi kosztami, chociaż jedzenie może być znacznie lepsze, niż w kulkach lub klubokawiarniach.

Opcja 5 – urodziny w nietypowych miejscach

Warto rozejrzeć się po okolicy i zorganizować dziecku ciekawe urodziny w miejscu, które pozornie nie kojarzy się z fajną zabawą: w muzeum na barce, w stadninie koni, a nawet w kopalni. Tego typu miejsca walczą o każdego klienta, a organizacja imprez urodzinowych jest dla nich poważnym źródłem dochodu.