Ślubny bukiet

Ślubny bukiet.

Bukiet ślubny to istotny element dopełniający wizerunek Panny Młodej. Może dodać blasku skromnej sukni, ale także i być uzupełnieniem bogato zdobionej kreacji. Szeroki asortyment oferowany przez florystów sprawia, że możemy popuścić wodze fantazji.

Bukiet ślubny

Jak dopasować wiązankę do Panny Młodej?

Bukiet ślubny to istotny element dopełniający wizerunek Panny Młodej. Może dodać blasku skromnej sukni, ale także i być uzupełnieniem bogato zdobionej kreacji. Szeroki asortyment oferowany przez florystów sprawia, że możemy popuścić wodze fantazji. Kwiaciarnie często mają przygotowane przepastne katalogi z fotografiami bukietów, dzięki którym można się rozeznać, co nam się podoba.

Wybierając wiązankę ślubną musimy jednak zwrócić uwagę na parę istotnych spraw np. rodzaj, fason i kolor naszej sukni. Ważne by całość ze sobą współgrała. Nieumiejętnie dobrana kolorystyka może nam popsuć ogólny wizerunek.

Istotny jest nasz wzrost i figura – osobom niższym polecane są niewielkie bukiety, najlepiej w formie koła, osoby wysokie mogą już pozwolić sobie na duże wiązanki albo na długi pojedynczy kwiat. Jeśli ktoś jest postawny dobrze jeśli wybierze bukiet opadający, który „zamaskuje” obfite kształty.

Jeśli suknia jest bardzo ozdobna najlepiej będzie wybrać skromny bukiet, jeśli zaś wybrałyśmy suknie skromną możemy sobie pozwolić na większą ekstrawagancję.

Nie zapominajmy o Panu Młodym, który powinien mieć przypinkę, pasującą do bukietu Pani Młodej.

Wybór kwiatów zależeć będzie od naszego gustu, temperamentu, osobowości. Jeśli nie jesteśmy pewne, co do wyboru warto zapytać doświadczoną florystykę.

Ostatnio stało się modne, zwłaszcza latem, wpinanie kwiatów do włosów. Wygląda to wdzięcznie zwłaszcza jeśli jest dopasowane do bukietu ślubnego. Ozdoba musi być jednak dobrze zabezpieczona, żeby nie spadła i nie zwiędła. Dowiedzmy się wcześniej w jaki sposób będzie zabezpieczona przed ewentualnymi wpadkami.

Nie czekajcie z wyborem kwiaciarni na ostatni moment. Warto podpisać umowę i zostawić zaliczkę.