Imiona litera B

Imiona litera B.

Baltazar – dostojny, o wielkim poczuciu własnej godności. Dbający o zwierzchników.
Imieniny: 6 stycznia
Bartłomiej – konserwatysta, wielki i szlachetny umysł. Oddany najbliższym i rodzinie. Lubi przewodzić innym.
Imieniny: 30 kwietnia, 5 lipca, 24 sierpnia, 3 września, 11 listopada
Bazyli – dostojny, opiekuńczy, dbający o swoich podopiecznych. Pracowity, godny zaufania. Dużo wymaga. Wielkiego serca, choć niejednokrotnie potrafi się gniewać.
Imieniny: 2 stycznia, 4 kwietnia, 15 kwietnia, 20 maja, 12 czerwca, 23 czerwca
Benedykt – życzliwy, chętnie chwalący innych. Sam nie lubi być krytykowany. posiada zmienny charakter. Potrafi rozsądnie kierować swoimi osobistymi sprawami.
Imieniny: 12 stycznia, 12 lutego, 11 marca, 21 marca, 27 marca, 4 kwietnia, 16 kwietnia, 7 maja, 11 maja, 7 lipca, 11 lipca, 16 lipca, 21 lipca, 13 listopada
Benjamin – człowiek obdarzony szczęściem. Lubi wygody, towarzystwo i zabawy. trochę kapryśny i wiele wymagający od innych, chociaż sam nie zawsze jest gotów do rewanżu. Bywa zarozumiały
Imieniny: 31 marca, 19 grudnia
Bernard – lojalny, poczciwy. Posiada silną osobowość i czasem bywa bardzo uparty. Lubi pochwały i słodkie słówka. Nie zawsze wyrozumiały
Imieniny: 19 stycznia, 9 lutego, 16 lutego, 12 marca, 1 czerwca, 15 czerwca, 10 sierpnia, 20 sierpnia, 21 sierpnia, 14 września, 14 października, 21 października
Błażej – urodzony przywódca. Dobry i ceniony mówca. Odważny, niejednokrotnie agresywny. doby dyplomata.
Imieniny: 3 lutego, 29 listopada
Bogdan – lubi zaszczyty i pochwały oraz wesoły tryb życia. Posiada słaby charakter i jest uparty. Często wtrąca się do nie swoich spraw. Lubi przewodzić innym. Posiada logiczny umysł i zdolności naukowe.
Imieniny: 19 marca, 17 lipca, 10 sierpnia, 9 października, 9 listopada
Bohdan – lubi zaszczyty i pochwały oraz wesoły tryb życia. Posiada słaby charakter i jest uparty. Często wtrąca się do nie swoich spraw. Lubi przewodzić innym. Posiada logiczny umysł i zdolności naukowe.
Imieniny: 19 marca, 17 lipca, 10 sierpnia, 9 października, 9 listopada
Bogumił – obrotny, łatwo przystosowuje się do otoczenia. Dobry znawca ludzkiej natury. Lubi zmiany. Do pieniędzy nie przywiązuje zbytniej wagi.
Imieniny: 13 stycznia, 18 stycznia, 26 lutego, 10 czerwca, 3 listopada, 20 grudnia
Bogusław – dobry, sprawiedliwy, czyniący pokój między zwaśnionymi. Często bardzo religijny. Opanowany, lubiący rodzinę.
Imieniny: 20 marca, 22 marca, 18 kwietnia, 29 kwietnia, 1 lipca, 23 września, 18 grudnia
Bolesław – lubi zdobywać sławę i rozgłos. Sprawiedliwy. Walczący o dobro rodziny. W sprawach drażliwych bywa niejednokrotnie złośliwy i dokuczliwy.
Imieniny: 19 sierpnia
Bonifacy – wyrozumiały dla innych. Lubi przyrodę i ciepło ludzkiej serdeczności. Spokojny. Ceni dom rodzinny.
Imieniny: 14 maja, 5 czerwca, 25 października
Bronisław – osobowość silna, lubiąca zdobywać niezależność i sławę. Lubi wolność osobistą i zaciekle o nią walczy. Inteligentny o wszechstronnych zainteresowaniach.
Imieniny: 1 sierpnia