Laurki robione własnoręcznie

Kartki i laurki wykonywane samodzielnie to domena najmłodszych pociech. Wraz ze zbliżającym się Świętem Matki w szkołach i przedszkolach dzieci uczą się robić laurki. Trwają też przygotowania do różnego rodzaju akademii i uroczystości, na które zapraszana są Mamy. Każda Mama ucieszy się z podarunku, który został zrobiony własnoręcznie przez dziecko, jest to jeden z najpiękniejszych podarunków dla mamy, bo oznacza, że dziecko poświęciło swój czas na wykonanie go.

Istnieje wiele typów laurek robionych własnoręcznie (można nawet takie kupić w księgarniach, sklepach papierowych i na poczcie). Najmłodsi najczęściej tworzą takie kartki, rysując na nich obrazki. Można podpowiedzieć dziecku, aby utworzyło taką kartkę na planie serca, kwiatka lub domu. Nieco starsi mogą wykonać laurki trochę inaczej. W Internecie można znaleźć poradniki, podpowiadające, jak stworzyć oryginalną kartkę dla Mamy. Tworzy się ją najczęściej na specjalnym, nieco grubszym, kolorowym papierze. Nakleja się na niego różnego rodzaju ozdoby: koraliki, napisy, zaschnięte kwiatki, cienki papier, białą kalkę. Tak wykonana kartka wygląda bardzo profesjonalnie. W środku można oczywiście napisać życzenia prosto z serca.

Laurkę można wysłać pocztą lub własnoręcznie wręczyć Mamie. Robienie prezentów dla Mamy w ramach Dnia Matki to element tradycji dnia matki na świecie, tym w świętowania dnia matki w Polsce. Każda laurka ucieszy Mamę, bo będzie oznaką pamięci i miłości.