Prezenty na urodziny – zasady kupna

Bardzo często znajdujemy się w sytuacji, w której zadajemy sobie pytanie: co kupić solenizantowi na jego urodziny? Jest to pytanie, które regularnie pojawia się w naszym życiu. Można je zneutralizować i nie chodzić do innych na urodziny. Wtedy nie będziemy mieli problemu z wyborem prezentu. Jednakże pomysł ten to dobrych nie należy. Trzeba więc poznać parę podstawowych zasad kupow^ia urodzinowego prezentu.

Zasada pierwsza.

Najważniejszą zasadą przy kupowaniu prezentu jest czas jego kupowania. Nigdy, ale to przenigdy nie można tego odkładać na ostatnią chwilę. Biorąc się za to nawet parę miesięcy wcześniej dajemy sobie czas na namyślenie się, wybadanie solenizanta, zbadanie możliwości zakupu danego prezentu i na końcu na sam zakup. W ten sposób oszczędzamy nerwy, pieniądze – bo możemy spokojnie porównać ceny w kilku źródłach, i zmniejszamy ryzyko kupienia prezentu nietrafionego. Nie musimy się przejmować przed samymi urodzinami czy zdążymy przed zamknięciem sklepu albo czy kurier dziś dostarczy towar czy może dopiero jutro, kiedy będzie już po zawodach.

Zasada druga

Słuchajmy solenizanta. Znakomitą metodą na kupowanie prezentów urodzinowych jest wychwycenie z codziennych z nim rozmów czego pragnęłaby osoba obchodząca urodziny. Oczywiście trzeba zrobić to odpowiednio wcześniej (reguła pierwsza), bo przecież z nie każdej rozmowy da się wyciągnąć interesujące dla nas fakty. Bardzo cenionym prezentem jest taka rzecz dla solenizanta, której sam sobie nigdy by nie kupił, a którą chciałby mieć. Nie dość, że przy wręczeniu prezentu na urodzinach bardzo się on ucieszy to również zorientuje się jak bardzo nam na nim zależy i jak znamy jego charakter. Taki prezent wcale nie musi być drogi. Cenione są również upominki własnoręcznie przez nas wykonane. Inną sprawy jest dobranie prezentu do stylu życia solenizanta. Ktoś pasjonujący się żeglarstwem nie ucieszy’ się z wełny do robienia na drutach (najprawdopodobniej). Należy unikać takich prezentów, które może solenizant otrzymać od innych oraz rzeczy pospolitych, jak koszulki, alkohol itp. To tylko będzie sygnał, że potraktowaliśmy solenizanta „po łebkach”.

Na końcu pamiętajmy, że dawanie prezentów urodzinowych to radość nie tylko dla obdarowywanego ale i dla obdarowującego! To również jest zasada, którą należy się kierować kupując prezent urodzinowy…