Prezent dla dziecka -doradzamy co wybrać

Kupno urodzinowego prezentu dla dziecka zależy od bardzo wielu czynników. Mają one podstawowy wpływ na to co powinniśmy kupić maluchowi. Temu mniejszemu i temu trochę starszemu oraz nastolatkowi. Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście wiek dziecka i na nim skupimy uwagę.

Dziecko w wieku do 12 miesięcy

Wybór prezentu urodzinowego dla dziecka w takim wieku jest dosyć prostym zadaniem. Kupiona rzecz powinna być przede wszystkim praktyczna. Mamy więc do wyboru smoczki, butelld na mleko, śpioszki lub inne ubranka.

Przy tych ostatnich należy pamiętać o rozmiarach i nie mając pewności co do wielkości dziecka warto kupić większe ubranko. Małe dzieci szybko rosną – nasze ubranko tak czy tak się przyda. Kupując zabawki pamiętajmy, że dzieci w tym wieku wyraźnie widzą rzeczy o mocnych i wyrazistych kolorach. I taki własnie powinny być grzechotki wszelkiego typu. Należy jednak wtedy sprawdzić, czy zabawka nie składa się z części, które dziecko może połknąć.

Dziecko w wieku 2-3 lata

Prezent urodzinowy dla dziecka w tym wieku powinien wydawać jakieś dźwięki. Może to być zestaw plastikowych sztućców, którymi dziecko uderzając o podłoże będzie wydobywać różnego rodzaju dźwięki. Może jakieś małe cymbałki lub bębenek. Lub jakaś zabawka, która po naciśnięciu wyda jakiś odgłos. Innym rodzajem prezentu dla dzieciaków w tym wieku może być coś co zachęci je do fizycznej aktywności. Rowerek z 4 kółkami, hulajnoga, sanki lub jabłko do zjeżdżania na śniegu. Mała zjeżdżalnia, huśtawka lub coś podobnego…

Dziecko w wieku 4-5 lat

Taki wiek to okres gdy małe dzieci próbują naśladować starszych w codziennych czynnościach. Dlatego wzięciem powinny cieszyć się prezenty umożliwiające małym gospodyniom domowym i małym majsterkowiczom zabawy w dorosłych. Dziecięce kuchenne zestawy, lalki z małą garderobą do zmieniania, małe zestawy plastikowych narzędzi, małe samochodziki i maszyny. Warto zastanowić się nad tego typu rzeczami, gdy zbliżają się urodziny malucha.

Dziecko w wieku 6 lat

Przedszkolak w tym wieku to wdzięczny obiekt do kupowania urodzinowego prezentu. Mamy tutaj ogromny wybór, ale na czołowe miejsce wyrastają gry i rzeczy, które pobudzają umysł sześciolatka. Wszystkie takie gry związane z literkami i liczbami, wszelkiego typu puzzle i układanki, zestawy uczące logicznego myślenia świetnie sprawdzą się na szóste urodziny dziecka.

Dziecko w wieku 7-9 lat

Pierwsze klasy szkoły w życiu malucha to bardzo ważne chwile. Więc wokół tej dziedziny jego żyda powinny skupiać się kupowane mu rzeczy. A co jest potrzebne do szkoły? Kolorowe piórniki, tornistry, kredki, długopisy, zestawy do malowania i rysowania, pantofle szkolne i zeszyty z bohaterami bajek Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Jeśli więc solenizant obchodzi 7,8 lub 9 urodziny kupmy mu coś, co przyda mu się w szkole.

Dziecko w wieku 10-16 lat

Tutaj mamy już do czynienia z nastolatkiem. Niełatwo utrafić w gusta takiego człowieka. Trzeba zwracać uwagę co obecnie jest na topie, i kierując się takimi informacjami spróbować kupić mu prezent na urodziny. Filmy, seriale, zespoły muzyczne – one kreują modę.

Wszelkiego typu gadżety z wizerunkiem ulubionej aktorki, aktora, muzyka będą dobrym prezentem dla nastolatka. Dobrym pomysłem jest też kupno czegoś co rozwinie sprawność fizyczną solenizanta. Piłki do różnych gier zespołowych, nart, rower, karnet na basen… Możliwości jest wiele aby urodziny nastolatka przebiegły dla nas spokojnie:)