Kwiaty na Dzień Zakochanych

Walentynki to wyjątkowy dzień, w którym, mimo zimy i chłodu, wiele serc się otwiera na innych. A jak trafić do serca kobiety? Oczywiście poprzez kwiaty! Piękne wiązanki i bukiety to idealny prezent walentynkowy nie tylko dla par małżeńskich, ale również dla młodych ludzi. Najpopularniejsze są oczywiście róże, głównie dlatego, że są symbolem miłości. Warto wcześniej wiedzieć, jakie kwiaty lubi wybranka, bo może się okazać, że za różami nie przepada. W zależności od stopnia zaawansowania związku i stanu portfela, zarówno jedna piękna róża jak i cały olbrzymi bukiet są mile widziane, bo przecież liczy się gest, a nie ma chyba kobiety, która nie lubiłaby dostawać kwiatów. Obdarowywanie kobiet kwiatami 14 lutego to piękna tradycja wpisująca się w zwyczaje walentynkowe w Polsce. Do kwiatów można dołączyć walentynkową kartkę lub słodycze.

Istnieje kilka sposobów wręczenia walentynkowego bukietu. Możemy zrobić to oczywiście osobiście, np. tuż przed romantyczną kolacją. Coraz częściej wiele kwiaciarni oferuje doręczanie walentynkowych bukietów lub całych koszy kwiatów pod wskazany adres. Wystarczy zamówić bukiet telefonicznie i podać adresata. Dzięki temu taki prezent staje się anonimowy. Dobrze by było, żeby walentynkowe kwiaty były czerwone, a jeśli nie są, warto, żeby papier i wstążki, które kwiaty ozdabiają były w czerwonym kolorze.

Walentynkowe bukiety często przyozdabiane są różnymi walentynkowymi akcentami, przyklejane są serduszka, amorki, między kwiatami umieszcza się miłosna wyznania lub imię osoby, która kwiaty wręcza. Rośnie popularność specjalnych wiązanek, które układane są na bazie serca, dzięki czemu bukiet zyskuje nowy, oryginalny i powalający kształt. Która z pań nie chciałaby zostać obdarowana bukietem w kształcie serca?

Jeżeli chcemy, aby kwiaty, które damy ukochanej kobiecie wytrzymały jak najdłużej warto pomyśleć nad kwiatem w doniczce. Utrzyma się dłużej niż kwiaty cięte, a przy okazji stanie się piękną ozdobą pokoju. Jeśli mamy poczucie humoru może to być nawet kaktus lub rodzaj palmy. Najważniejsze, aby obdarowana kobieta czuła się kochana z okazji Dnia Zakochanych i nie tylko wtedy.