Najpopularniejsze imieniny

Najpopularniejsze imieniny

Imieniny to szczególny dzień dla solenizanta, który w tym wyjątkowym, często jedynym dniu w roku wspomina swojego patrona. Niektóre imiona są szczególnie ważne i imieniny osób, które mają popularnego patrona są zazwyczaj hucznie obchodzone. O niektórych z nich nie sposób zapomnieć, bo przypominają nam o tym media – koniecznie należy złożyć im życzenia lub wysłać kartkę imieninową. W gąszczu imion nie sposób jest zapomnieć o Sylwestrze. Jest to piękne imię męskie, które znane jest niemal wszędzie, ponieważ właśnie w dniu, kiedy wspominamy patrona wszystkich Sylwestrów żegnamy Stary Rok i witamy Nowy Rok. Zatem przechodzimy do nowego okresu w swoim życiu; zostawiamy za sobą to co już minęło a wkraczamy w inny czas. Zabawa sylwestrowa jest co roku niezmiennie obchodzona bardzo rozrywkowo: odbywają się bale, kluby organizują imprezy, w licznych miastach odbywają się zabawy na rynku a już na obowiązkowo o północy w wielu miejscowościach wybuchają sztuczne ognie. Sylwester to chyba najbardziej imprezowe imię… Trochę mniej hucznie, ale również szumnie obchodzone są imieniny Katarzyny, Andrzeja, Barbary, Marii, Michała, Jakuba…

Ale są też takie imiona, o których mało kto pamięta, ponieważ są mało popularne. Osobom o niespotykanym imieniu również należy się pamięć. Każdy z nas ma swoje indywidualnie przypisane imię – nie da się ukryć, że często jest one charakterystyczne dla danego charakteru.

Wiele cech negatywnych bądź pozytywnych przypisuje się osobom posiadającym określone imię, dlatego też powstają imienniki. Są to książki, w których można znaleźć zbiór imion i opis cech kobiet lub mężczyzn, które mają takie imię nadane. Oczywiście opisy tę nie mogą być brane zupełnie poważnie, ale przeglądanie imiennika może okazać się świetną zabawą podczas spotkania z przyjaciółmi lub rodziną. Zbiór najpopularniejszych imion może być również przydatny, kiedy młodzi rodzice mają problem z wymyślenia imienia dla noworodka – może on być dla nich ważną wskazówką, która w pewnym stopniu zaważy na życiu ich dziecka.

Ostatnio zauważa się tendencję do wyboru bądź to imion tradycyjnych, takich jak Jan, Antoni, Franciszek, Maria lub nowoczesnych zaczerpniętych z języków obcych, jak Samanta czy Violetta. Warto wybrać dla dziecka polski imię. Choćby dlatego , zasady naszego języka pozwalają nam na użycie zdrobnień i zgrubień imienia, które mogą nadać pozytywne lub negatywne zabarwienia wypowiedzi. Nadając imię trzeba pamiętać, że każde z nich jest wyjątkowe, a to czy jest ładne czy brzydkie zależy od indywidualnych preferencji oraz od sposobu wypowiedzi danego imienia.