Dzień zakochanych

Czternasty lutego to dzień, kiedy ludzie wyznają sobie miłość, a jeśli nie są zakochani, to życzą sobie i innym, aby miłość w końcu ich spotkała. Walentynki budzą wiele emocji, dla jednych to święto kiczu, podczas którego zarabiają multipleksy kinowe, galerie handlowe, restauracje, kwiaciarnie i cukiernie, a dla innych to po prostu fajny dzień, który można bezkarnie Poduszka na walentynkispędzić z ukochaną osobą, miło spędzić czas, zrobić coś wspólnie albo wyznać komuś miłość. Z roku na rok wymyślamy coraz to inne metody na złożenie walentynkowych życzeń. Najpopularniejszym sposobem są oczywiście kartki walentynkowe, których różnorodność na sklepowych półkach aż zadziwia. Na kartce powinniśmy umieścić oryginalne i płynące prosto z serca wiersze lub inny rodzaj życzeń walentynkowych. Mile widziane są też kwiaty, które są idealnym podarunkiem walentynkowym dla Dekoracja walentynkowakobiety. Obok kwiatów możemy sprawić przyjemność innym, drobnym lub większym, prezentem na walentynki. Każdy podarek ucieszy w ten dzień, czy to będzie elegancki wisiorek czy maskotka. Bardzo powszechne stało się dawanie słodyczy, dlatego od kilku lat można kupić specjalne słodycze walentynkowe, np. bombonierki w kształcie serca lub tabliczki czekolady z amorkami.

Symbolem walentynek od lat jest oczywiście serce, które na długo wpisało się jako element walentynkowych tradycji w Polsce. W dzień św. Walentego, a nawet już kilka tygodni wcześniej, serca są właściwie wszechobecne: Romantyczne walentynkiprzyozdabiają sklepowe witryny, widnieją na pluszakach, kartkach, słodyczach, są wplatane w wiązanki kwiatowe, wysyłamy jest nawet poprzez krótkie wiadomości np.  miłosny sms czy MMS. Pięknym zwyczajem jest uroczysta kolacja w walentynkowy wieczór. Może to być dzień pełen niespodzianek: kino lub wspólne obejrzenie filmu na kanapie w domu, spacer po jakichś uroczych zakątkach lub spacer do pobliskiego parku, a potem wystawna kolacja w luksusowej restauracji lub kolacja przy świecach w domowym zaciszu przyrządzana przez ukochaną osobę.

Walentynki to wyjątkowe święto, chcemy je zawsze spędzać z osobą, którą kochamy, chcemy jej po raz pierwszy lub po raz kolejny wyznać miłość. Najważniejsze to być w tym dniu z ludźmi, których darzymy miłością.