Słodycze walentynkowe

Dzień Zakochanych to czas, kiedy z chęcią obdarowujemy się przeróżnego rodzaju słodkościami. Nie bez przyczyny w sklepach odnaleźć możemy bombonierki w kształcie serduszek, czekoladowe serca, pierniczki w kształcie serca i wiele, wiele innych słodyczy w tej postaci. Słodycze to taki rodzaj walentynkowego prezentu, który właściwie zawsze ucieszy osobę obdarowaną, nawet jeśli jest na diecie.

Wbrew pozorom istnieje kilka różnych sposobów na prezent w postaci słodyczy. Po pierwsze mogą to być samodzielnie upieczone babeczki w kształcie serduszek, amorków lub czegoś, co nasuwa skojarzenie związane z miłością. Babeczkę można przyozdobić w tradycyjne walentynkowe kolory, czyli czerwony i różowy. Taki słodki prezent z pewnością ucieszy każdego, zwłaszcza dlatego, że prezenty wykonywane własnoręcznie, którym poświęcamy swój czas i energię, myśląc o osobie, dla której to robimy, to najpiękniejszy wyraz miłości i zaangażowania.

Po drugie, bardzo popularne ostatnio stały się czekoladowe miłosne telegramy.

Są to kostki czekolady, na których widnieją litery lub serduszka ułożone w wyrazy i zwroty, jakich tylko zapragniemy: kocham cię, wyjdź za mnie, tęsknię… Istnieje również kilka sposobów wręczenie takiej słodkiej wiadomości. Poza oczywiście osobistym wręczeniem prezentu, można wynająć kuriera, który doręczy tę oryginalną bombonierkę. Co ciekawe, coraz więcej firm zajmujących się tworzeniem takich telegramów oferuje również doręczenie poprzez specjalnego posłańca. Najciekawsze w tym przypadku jest oczywiście to, że samemu możemy wybrać napis, ustalić dzień, a nawet godzinę doręczenia telegramu. Jest to z pewnością jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na walentynkowy prezent w postaci słodyczy.

Po trzecie, walentynkowe kosze pełne słodkości. Kupić je można zazwyczaj w specjalnych sklepach, np. Wedla, ale robione są również w wielu miejscach na zamówienie. Co znajduje się w takim walentynkowym koszu? Oczywiście słodycze, które kolorem i kształtem nawiązują do Święta Zakochanych, a wszystko to ozdobione jest serduszkami czy amorkami. Kosze mogą być różnych rozmiarów: od małych do bardzo dużych.