Mini poradnik dla Panny Młodej

Mini poradnik dla Panny Młodej

„Gorąco polecam zamawianie odważniejszych bukietów ślubnych, uwierzcie, że ręce florysty potrafią stworzyć kwiatowe dzieła sztuki.”

Drogie Panie każda z was, marzy o romantycznym ślubie, chwili dla każdej z was bardzo ważnej i jedynej w swoim rodzaju.
Aby ślub z bajki mógł się spełnić, należy kilka miesięcy wcześniej zadbać o oprawę wesela. O ile zamówienie na rok przed uroczystością, sukni ślubnej, sali bankietowej , samochodu czy dorożki jest już normą, tak Drogie Panie o kwiatach – dekoracjach, ,które przecież wszystkie uwielbiamy , zapominamy i zamawiane są często na ostatnią chwilę.

Zaproponuję, więc kilka dobrych rozwiązań, które sama stosuje, przy zamówieniach kwiatów na ślub.

1. Warto kilka miesięcy wcześnie, zapoznać się z ofertą florystów, można skorzystać z tak bogatej oferty zamieszonej w internecie.

2. Gdy już wybierzecie, kilka prac florystów, warto zadzwonić i zapytać czy jeszcze jest możliwość zrobienia dekoracji, na dzień ślubu, może się, bowiem okazać, że dana firma ma już kilka umów podpisanych i nie jest wstanie wykonać więcej dekoracji na dany dzień. Pamiętajmy, że większość wesel jest przewidzianych na sobotę.

3. Kiedy już wybierzemy, florystę, gorąco namawiam do spotkania się, i omówienia szczegółów, takich jak ilość kwiatów, proponowane kolory, dobór roślin, bardzo ważna kwestia to dopasowanie charakteru bukietów do otoczenia, ja zawszę proponuje, jeżeli kościół i sala – zamek, pałac, to kompozycje kwiatowe wykwintne, pełne wręcz barokowe, jeżeli kościół wiejski, romantyczny, sala jest w stylu romatycznego dworku czy chaty, wtedy zupełnie inne barwy inne dekoracje.

4. Należy równie dowiedzieć się czy florysta dowozi kwiaty-dekoracje np.: do kościoła, sali bankietowej, stroi samochód czy dorożkę, jest to bardzo wygodna forma dla Pań.

5. Polecam również podpisywanie umów, prostych, które zawierają opis, jakie kwiaty zostały zamówione, ile bukietów, ile kompozycji itp.

Zaproponowane przez mnie rozwiązania, pozwolą Panią w prosty i przyjemny sposób, zamówić bukiety i kompozycje kwiatowe. Gorąco polecam również zamawianie odważniejszych bukietów ślubnych, uwierzcie, że ręce florysty potrafią stworzyć kwiatowe dzieła sztuki.