Prezenty dla Mamy

Dzień Matki jest świętem, w którym chcemy pokazać Mamie jak bardzo ją kochamy i jaka jest dla nas ważna. Obdarowanie jej czymś, choćby drobnym, z pewnością wywoła uśmiech na twarzy Mamy. Do tradycyjnych podarunków należą kwiaty dla Matkikartki z okazji Dnia Matki, słodyczelaurki wykonane przez dzieci. Nieco starsze latorośle, zwłaszcza te, które już zarabiają lub mogą odłożyć coś z kieszonkowego, mogą kupić Mamie drobny upominek.

Wszystko zależy od tego, co lubi Mama. Jeśli lubi czytać, warto kupić jakąś nowość książkową lub książkę z serii, która jest lubiana przez Mamę. Do książki można wsadzić kartkę z życzeniami. Mamy bardzo cenią sobą prezenty wykonane własnoręcznie, więc można samodzielnie ułożyć wiersz dla Mamy i umieścić go na kartce lub laurce. Można też stworzyć wielki rodzinny album. Może mieć postać drzewa genealogicznego, widać będzie wszystkie pociechy, resztę rodzinę, można też umieścić tam najbliższych przyjaciół.

Dzień Matki ma być świętem, więc nie kupujmy Mamie kolejnego zestawu do sprzątania lub gotowania! Można za to szarpnąć się na nieco droższe kosmetyki (niekoniecznie odmładzające – przecież nie chcemy sprawić Mamie przykrości), odlotowy ciuch lub zabrać Mamę do kosmetyczki i fryzjera. Taka wizyta z pewnością dobrze podziała na samopoczucie Mamy. Nieoceniony też będzie czas, który można wtedy spędzić z Mamą. Nie da się ukryć, że tego typu wypad powinna wymyślić córka. Syn może zabrać Mamę do kina, teatru, muzeum, galerii sztuki i na ciekawą wystawę.