Kartki okolicznościowe

Kartki okolicznościowe

Każdy z nas przynajmniej kilka razy w życiu wysłał przynajmniej kilka kartek przy pomocy poczty lub drogą elektroniczną. Zwyczaj składania życzeń jest piękną tradycją, dzięki której możemy wyrazić najszczersze uczucia sympatii czasem przy konkretnej okazji a czasami bez niej.

Najczęściej wysyłamy kartki z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocnych. W tych dniach, które powinny być napełnione atmosferą szczodrości oraz życzliwości względem drugiego człowieka, każdy z nas przynajmniej w niewielkim stopniu stara się czynić dobro innym. Z tej przyczyny utrwalił się zwyczaj wzajemnego składane opłatkowych życzenia przy stole wigilijnym. Nie zawsze jednak mamy sposobność, aby bezpośrednio przekazać rodzinie i znajomym dobre słowo. Dzięki kartkom możemy wyrazić kilka gorących słów, przesyłając szczere życzenia.

Kartki bożonarodzeniowe powinny być szczególnie piękne – ozdobione motywami świątecznymi, takimi jak choinki, girlandy, światełka, bombki. Natomiast wielkanocne kartki są zazwyczaj udekorowane obrazkami z zajączkiem, pisankami, barankiem. Ozdoby te jeśli są wykonane z gustem, mogą być naprawdę cudne, dzięki czemu kartka świąteczna może stać się jednym z upominków.

Jednakże kartki przesyłamy nie tylko z okazji świąt. W sklepach papierniczych czy nawet kioskach a także na portalach z kartkami znajdziemy różne rodzaje kartek okolicznościowych. Jedną z uroczystości, która wymaga przesłania życzeń są imieniny, dlatego mamy tak wiele wzorów pocztówek imieninowych. Inną są urodziny – tego rodzaju zabawne kartki są różnokolorowe, często animowane i ze śmiesznymi życzeniami. Oczywiście nie można zapomnieć o kartonach ślubnych oraz na rocznicezawarcia małżeństwa.

Tego rodzaju kartki są dostępne niemalże wszędzie. Jednakże jeśli chodzi o inne uroczystości, często mamy problem ze znalezieniem odpowiedniej kartki lub w ogóle nie ma lekkiego wzoru. Jest wiele innych świąt i uroczystości, które są obchodzone w naszym kraju, ale jedynie przez mniejszości, dlatego nie są tak bardzo rozpowszechnione. Co zatem zrobić, jeśli nie znajdziemy w sklepie odpowiedniej kartki na przykład z okazji Chanuka lub Ramadanu? Nie należy się martwić – wówczas z pomocą przychodzą nam serwisy z kartkami elektronicznymi. Znajdziemy na nich odpowiednie życzenia, e-pocztówki flash oraz photo na każdą okazję.