ATRAKCJE WESELNE

ATRAKCJE WESELNE

Wydawać by się mogło, ze samo wesele jest wystarczająca atrakcją, szczególnie dla samych zainteresowanych i ich bliskich, którzy raczej nie mogą narzekać na nudę. Faktem jest natomiast, że coraz częściej wesela uświetniane są rozmaitymi atrakcjami, mającymi stanowić miły przerywnik w zabawie oraz zastępującymi żenujące zabawy w stylu przepychania jajka przez nogawkę. Warto też zauważyć, że tego rodzaju dodatki stanowią świetną podstawę do przełamania lodów pomiędzy gośćmi, zwłaszcza, jeśli na weselu jest wiele par, które nie znają nikogo z rodziny i mogą się czuć nieco wyobcowane. Jakie więc atrakcje mogą uświetnić naszą uroczystość?

1. Wypuszczenie gołębi przez Młodą Parę. Gołębie (koniecznie białe), to nie tylko symbol pokoju, ale również miłości. Atrakcja jest raczej krótkotrwała, ale też mało kosztowna (zazwyczaj 180-500 zł)

2. Wypuszczenie motyli po wyjściu z kościoła. Chmara motyli jest znacznie bardziej efektowna, niż para gołębi, a przy tym, w odróżnieniu od sympatycznych pierzaków, raczej nie zrobi „prezentu” na głowę żadnego z gości. Warunkiem koniecznym jest jednak odpowiednio wczesne zamówienie takich atrakcji (min. 2 tygodnie), a także temperatura przynajmniej 15 stopni Celsjusza. Koszt waha się w zależności od ilości motylków – dla 100 sztuk będzie to ok. 1500 zł, zaś dla tysiąca – ok. 5000 zł.

3. Bańki mydlane z agregatu. Podobnie, jak motyle, bańki mydlane są niezwykle efektowne i pozwalają na wykonanie wspaniałych zdjęć. Koszt wypożyczenia wytwornicy baniek wraz z obsługą to kwota rzędu 250 zł.

4. Pokaz w trakcie wesela, zorganizowany przez Młodą Parę. Tu mamy dwie możliwości do wyboru – albo wyświetlenie na ekranie, ewentualnie na ścianie, pokazu zdjęć Młodych (im będą młodsi i bardziej dziwaczni na zdjęciach, tym lepiej), albo wykonanie niezwykłego, popisowego tańca. W obu przypadkach koszty są praktycznie zerowe, a efekt może być bardzo ciekawy.

5. Konkurs karaoke dla gości. Tu koszt również jest minimalny – należy jedynie przygotować wcześniej pliki mp3 oraz wydrukować tekst.

6. Wypuszczenie balonów z helem. Kolorowe balony najlepiej rozdać gościom i pozwolić im napisać na nich życzenia lub narysować uśmieszki, serca itp. Jednoczesne wypuszczenie w niebo setek balonów da niesamowity efekt i będzie stanowić wielką frajdę dla małych i dużych biesiadników. Koszt zakupu i napompowania 150 balonów to ok. 400 zł.

7. Wypuszczenie lampionów szczęścia. Płonące lampiony, wznoszące się ku górze na wieczornym niebie, dadzą niesamowity, wręcz magiczny efekt. Należy jednak dokładnie wytypować osoby przeszkolone do ich wypuszczenia – nie jest to trudne, ale po kilku godzinach biesiadowania, zabawa z ogniem może okazać się karkołomnym przedsięwzięciem. Koszt jednego balonu to ok. 7 zł.

8. Zaproszenie profesjonalisty. Profesjonalny showman, który da naszym gościom pokaz sztuki barmańskiej, białej magii czy tańca brzucha to nieco większy wydatek. Ma jednak te niezawodną zaletę, że w jego powodzenie w najmniejszym stopniu nie zależy od Państwa Młodych i ich zdolności organizacyjnych, a także może odbyć się niezależnie od pogody.