Dzień Matki w Polsce

Dzień Matki jest obchodzony w Polsce z dużym szacunkiem i jest świętem raczej uroczystym. W tym dniu w wielu miejscach odbywają się uroczyste akademie, spektakle i przedstawienia dla wszystkich Mam. Najmłodsi obdarowują swoje mamy laurkami, kwiatami, składają życzenia. Oczywiście dziecko w każdym wieku powinno pamiętać o Dniu Matki i w tym dniu chociażby zadzwonić z życzeniami. Święto Matki w Polsce sięga 1923 roku, kiedy to Mamy mogły po raz pierwszy w Polsce świętować swój dzień.

Warto pamiętać, że jednym z najlepszych prezentów, jaki możemy dać swojej Mamie jest czas, który jej poświęcimy. Jeśli dorosłe dziecko mieszka już daleko od domu, na przykład za granicą, tradycyjnie powinno wysłać kartkę pocztową. W dzisiejszych czasach można też wysłać kartkę elektroniczną, którą można samemu stworzyć.

W polskich szkołach i przedszkolach Dzień Matki jest obchodzony bardzo uroczyście. Dzieci przygotowują przedstawienia, poczęstunek dla Mam, podarowują im kwiaty, laurki lub inne upominki, które własnoręcznie wykonały. Na pewno każdy z nas pamięta jak zapraszał swoją mamę na taką akademię swoją Mamę. Dzień Matki jest wyjątkowym świętem, dlatego powinien być obchodzony godnie i uroczyście. Niestety, tak już się dzieje, że jeśli jakieś święto jest tak oryginalne, to bywa też skomercjalizowane. Dlatego trzeba uważać, aby nie Dzień Matki nie stał się tak przesadzony, jak na przykład walentynki, których reklamowanie jest często grubą przesadą.