Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy

Często bywa tak, że jest to pierwszy pierścionek jaki mężczyzna kupuje w życiu, nie dziwi zatem fakt, że jest to dla niego wyjątkowe przeżycie. Na dodatek, obdarowana nim kobieta będzie go nosiła do końca życia, a to z pewnością nie ułatwia sprawy.

Pierścionek zaręczynowy nie jest zwykłym pierścionkiem, ale podkreśla wielkość uczucia. Zwłaszcza kobiety przywiązują do niego bardzo duże znaczenie, gdyż przez wiele przypomina im, że od tego momentu zaczęła się ich wspólna droga w przyszłość. Aby pierścionek spodobał się twojej wybrance, musi przede wszystkim pasować do jej osobowości.

Dokonując wyboru staraj się więc dopasować go do stylu i sposobu ubierania ukochanej. Zwróć uwagę na biżuterię narzeczonej, czy jest ona nowoczesna, z prostymi, geometrycznymi wzorami czy raczej bogato zdobiona lub starodawna.

Wzorów pierścionków jest ogromna ilość , lecz modele proste z jednym kamieniem, lub tzw. karmazycje posiadające szereg drobnych „oczek” są wzorami nieprzemijającymi zawsze znajdującymi swoich zwolenników.

Problemem, który stresuje wielu mężczyzn jest wybranie pierścionka idealnie pasującego na palec wybranki. Na szczęście prawie każdy pierścionek można zmniejszyć, poza tymi wykonanymi z tytanu i wysadzanymi dookoła kamieniami.

Jest jednak kilka sposobów, które pomogą w rozwiązaniu tego problemu.

Sposób naukowy, to zmierzenie wewnętrznej średnicy jednego z noszonych przez przyszłą narzeczoną pierścionków. Możesz również podpytać mamę lub przyjaciółkę swojej ukochanej, one powinny mieć większe rozeznanie w tej kwestii.Jeżeli i ten sposób zawiedzie, poproś o podarowanie Ci noszonego przez wybrankę na serdecznym palcu pierścionka – na szczęście. Jeżeli będzie się wzbraniała mówiąc że jest do niego bardzo przywiązana poproś o wypożyczenie go chociaż na parę dni – u jubilera z posiadanego pierścionka można skopiować potrzebny rozmiar.

Najczęściej w pierścionkach zaręczynowych stosuje się diamenty i inne kamienie szlachetne. Niektórzy nie przypadkowo dobierają określony kamień, wierząc że kamienie szlachetne mają różne właściwości i moce.

Diament – uznawany za święty kamień, stoi na straży wierności i nierozerwalności związku, gdyż sam czysty nie znosi obłudy.

Szafir – według wierzeń wschodnich symbol zaklętej mądroąci i skarbnica wiedzy wszelakiej. Ma chronić przed nędzą, ślepotą i ukąszeniem węża. Jest wspaniałym kamieniem dla wszystkich którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim.

Rubin – najczęściej występujścy w kolorze czerwonym. Jest symbolem siły witalnej i walki a zarazem namiętności, miłości i rozkoszy – to barwa życia, młodości i trwałości uczuć.

Szmaragd – jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia.

Jeżeli uważasz że samodzielny wybór pierścionka zaręczynowego jest zbyt uciążliwy i rodzi zbyt wielkie ryzyko nietrafienia w gust narzeczonej , zaproś Ją na zakupy – wspólnie dokonacie na pewno korzystniejszego wyboru.